Zeynep İLÇİKTAY, İzmir – 9 Aylık

Zeynep İLÇİKTAY, İzmir – 9 Aylık

zeynep-ilciktay
Sizde Uykuculara Katılın

Zeynep İLÇİKTAY, İzmir – 9 Aylık

Sevgili Selen ve Sedef ile kızıma hamileyken gittiğim hamile yogasında tanıştım. İyi ki de tanımışım… Zeynep, henüz doğmadan önce uyku ile alakalı ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yoktu. Zeynep doğup, 9 aylık olduğunda artık krizli günler yaşamaya başlamıştık. Emerek uyumaya alışmış ve geceleri ortalama 8-10 defa uyanmaya başlamıştı. Annelik tam bir kabusa dönüşmüştü. Bebeklerin ağlaması, ayakta sallanması, geceleri sık sık uyanması genel olarak normal bir durum gibi düşünülse de aslında hiç öyle değil. Keyifli annelik yapmak mümkün! Kimsenin söyleyemediği ama her annenin yaşadığı bir durum var, uyutmaya çalışmak gerçekten de çok sıkıcı! Ne zaman uyuyacağını bilememek, uyuduktan sonra defalarca uyanması ve benzeri durumlar yoğun bir şekilde geçen günün ardından hayatı kabusa dönüştürüyor. Bu durumda olan bir annenin bebeği de huzursuz oluyor. Bebeklerimizle aramızda görünmez bağlarımız var. Biz bir şey söylemesek de onlar her şeyi hissediyorlar. O yüzden ben “MUTLU ANNE MUTLU BEBEK” diyorum.

Zeynep’in bir gece 13 defa uyanması ile kızıma uyku eğitimi vermeye karar verdim. Bence burada önemli olan bebeğin değil, annenin kendini hazır hissetmesi ve kararlı olması. Kızım zaten hazırmış! Çok kolay oldu! Zeynep 2. günde kendi kendine uyumayı öğrenmişti. Geceleri kesintisiz uyuyordu. Hem o hem biz sabahları dinlenmiş ve mutlu uyanıyorduk.

Bu konuda bize desteğini esirgemeyen sevgili arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.  Biz hala her akşam Zeynep uyuduktan sonra eşimle ayaklarımızı uzatıp oturduğumuzda arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi düzenli olarak iletiyoruz. İnsanın kendine ait zamanının olması gerçekten de çok kıymetli!

Tekrar ediyorum MUTLU ANNE MUTLU BEBEK! Başka türlüsü gerçekten mümkün!

Sevgilerimle,

 

HANDAN İLÇİKTAY

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?