Yunus Emre ARSLAN, Manisa – 11 Aylık

Yunus Emre ARSLAN, Manisa – 11 Aylık

img-20200202-wa0006
Sizde Uykuculara Katılın

Yunus Emre ARSLAN, Manisa – 11 Aylık

Oğlumuz, canımız Yunus Emre’miz 11 aylık oldu.

Başlarda ilk kez çocuğumuzun olması, onun o güzelliği, saflığı her şeyin önüne geçiyordu zaten. Gözümüz ne uyku, ne yorgunluk gördü.

Geciken sarılıktan dolayı emzirme sıklığının artmasıyla başlayan bağımlılık, kucaktan ayrılmama, sallama, ayakta sallama, emerek uyuma şeklinde devam etti. Farkında olmadan çocuğumuzun uyuması iyice zor olur duruma geldi. Geceleri sayamadığımız uyanmaları, geri uyumamaları, beşiğinden yanımıza gelmek istemeleri; gündüz başında nöbet tuttuğumuz, hiçbir iş yapamadığımız, evden çıkamadığımız günler artık iyice zorlar olmuştu. Benim de izinlerimin bitip çalışmaya başlamamla bu sorunlar gözümüzde büyüdü. Gece-gündüz dinlenemediğimiz bir günün ardından işe gitmek bizi fiziksel, psikolojik, sosyal yönden olumsuz etkilemişti.

6. Ayından itibaren eşimin televizyon, internet, sosyal medya hesaplarından uyku eğitimi ile ilgili araştırmaları oldu.  Hep bu eğitimi almamız konusunda telkinde bulunuyordu. Fakat anne yüreği buna izin vermiyordu.   Dediğim gibi artık canımıza tak edince bu soruna DUR deme vakti geldiğini düşündük. Dandini Uyku instagram hesabıyla, Sedef ve Selen Hanım’ın güncel paylaşımlarını da inceledikten sonra iletişime geçtik. Kendileriyle olan görüşmemizden sonra eğitime başladık.

Sabır gerektiren bir eğitim olduğunu biliyorduk. Sedef Hanım ve Selen Hanım’ın motive edici sözleri, işe yarayan uygulamaları sayesinde içimiz parçalansa da ilk 3 günde büyük yol kat ettik. İlk günler olmasına rağmen oğlumuz artık geceleri ve gündüzleri uyanmıyordu. Kesintisiz uykunun tadına varıyordu. Eğitim boyunca hep bir ilerleme oldu. Her geçen gün daha iyiye gidiyordu.

Eğitim sürecinin sonunda ne mi oldu? Artık bebeğimiz UYUYOR. En önemlisi bu. Onun rahat rahat, döne döne, keyfini çıkara çıkara uyuduğunu görmek bizim en büyük mutluluğumuz. Bu mutluluğun başlangıcı bizim de uykusuzluğumuzun sonu oldu. Artık biz de düzenli uyuyabiliyor, işlerimizi yapabiliyor ve kendimize vakit ayırabiliyoruz. 

Bu eğitim sürecinde hep yanımızda olan Sedef Hanım’a, Selen Hanım’a, Dandini Uyku ekibine oğlumuzun ve bizim uykumuzu geri verdiği için teşekkür ediyoruz. 

Ümmühan ARSLAN

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?