Yaman TEZDOĞAN, İzmir – 8 Aylık

Yaman TEZDOĞAN, İzmir – 8 Aylık

yaman-tezdogan-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Yaman TEZDOĞAN, İzmir – 8 Aylık

Evet, tam anlamıyla “uyumayan bebek” yapmışız diyorduk. Kendi kendimize rutin oluşturmaya çalıştık, her gün banyo, sakin aktiviteler, relax müzikler… Yok bir yerde yanlış yapıyorduk ama nerede? Yaman’ın biraz daha büyüyüp düzeleceğini umarak bekliyorduk. Çevremizdeki insanlar, çocuğunu büyütmüş anneler emzirmeyi bırakana kadar gece uykularını unut, normal bir süreç 2 yaşına kadar en az böyle gidecek diyorlardı. Bir gün kabulleniyor, ertesi gün bu böyle gitmez diyorduk. Geceleri saat başı, bazen dakika başı kafamı yastığa koyduğum an bir mızıklama sesi ve  ben hoop Yaman’ın yanında. Ağlamasına fırsat vermeden alıp emzirip yerine koyuyordum. Yaman kucağımda, ben pilates topunun üzerinde, gece gündüz böyle devam ediyorduk. Zombi gibi olmuştuk. Dengem şaşmıştı. Yaman da uykusunu alamadığı için gün içinde daha mızmız ve huzursuzdu. En çok korktuğum Yaman’ı ağlatmaktı. Çekindiğimiz için de erteledik hep eğitimi. Dişler de geliyordu ve uyku düzeni iyice şaşmıştı.

Sonra karar verdik bu eğitimi almaya ve Sedef Hanım’la görüştük. Öyle ki, “herkes uyur, Yaman uyumaz” dedim Sedef Hanım’la ilk görüşmemizde. Kendisi de inanmamız gerektiğini ve başaracağımızı söyledi. Bu şekilde eğitim sürecimiz başladı. Korktuğumuz gibi de olmadı. Tabii ki direndi, tabii ki ağladığı anlar oldu. Çok normaldi, çünkü Yaman uyumayı bilmiyordu ona 8,5 aydır gösterilen şey dışında emmeden sallanmadan bir şekilde uyuması bekleniyordu ve Yaman tepkiliydi. Anı anını tutmuyordu ama düzene girmişti. Özellikle ilk gece hiç de korktuğumuz gibi olmadı bizse şaşkınlık içindeydik, inanamıyorduk. Yaman gece boyu kesintisiz uyumuştu. Uyandığında da kendi kendine beş dakika içinde uykuya geçmişti. Sonuç; uyumayı bilince uyuyabilen bebek yapmışız aslında 🙂 Ben Yaman’ı uykudan uyandırdım daha ne olsun şaka gibi ama gerçek. Teşekkürler Dandini.

                                                                                                          BERRU TEZDOĞAN

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?