Dandini Uykucularımız

Yaman KESKİN, İzmir - 8 Aylık

Yaman KESKİN, İzmir - 8 Aylık

Yaman, uyusun da nasıl uyursa uyusun dediğimiz, kucakta pışpışla, emzikle, beyaz gürültüyle uyuyan, uyumadığı zaman aspiratörde uyuttuğumuz, yatağına koyduğumuzda da uyanan bir bebekti. Ya kucağımda uyutuyordum ya da yanına yatıyordum ki uyanmasın. Gündüz uykuları yarım saati geçmeyen, gece uykuları da 2 saatte bir uyanıp mama verdiğimiz bir hale gelmişti. Gün içerisinde hep huysuz, mızmız ve huzursuzdu. Mutlu değildi.

Eğitime başladıktan birkaç gün sonra, Yaman gece desteksiz uyumayı, uyansa da kendi kendine uykuya geri dönebilmeyi öğrendi. Mızmızlığı, huzursuzluğu tamamen bitmişti. Eğitimin sonlarına doğru ise, düzelmesi zor olan gündüz uykuları 1,5 saati bulmuştu.

Yaman'a artık iyi uykular diliyor, yatağına bırakıp odasından çıkıyoruz. Kendisi uyuyor. Sonuç olarak, uyku eğitimi diye bir gerçek var. Yapabileceğinize inanın ve kararlı olun.

Bu süreci iyi ki Sedef Hanım ve Selen Hanım'la geçirdim. Destekleri ve beni her gün motive ettikleri için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

YASEMİN KESKİN