Tuna YASLIKAYA, Muğla – 5 Aylık

Tuna YASLIKAYA, Muğla – 5 Aylık

tuna-yaslikaya
Sizde Uykuculara Katılın

Tuna YASLIKAYA, Muğla – 5 Aylık

Öncelikle belirtmeliyim ki mutluluğumu, şaşkınlığımı tarif etmenin herhangi bir dilde kelime karşılığı yok. Selen Hanım ve Sedef Hanım’ın bu zorlu süreci olabildiğince keyifli hala getirmelerine, her daim tam destek ve samimi olmalarına çok çok teşekkür ediyorum. Onlarsız bu süreci atlatamazdık :)

Gelelim bizim hikayemize; ben de her anne gibi bebeğim doğmadan önce “Hayır efendim ben bebeğimi hiç sallamayacağım, gezdirerek uyutmayacağım” gibi söylemlerle büyük büyük laflar ettim. Nitekim Tuna doğdu. Her ağlamasını aç olmasına yorduğumuz için sürekli emzirmeye başladım. Bir de 3. günde karşımıza yüksek oranlarda sarılık çıktı. Hem sarılığın etkisi hem de daha çok küçük olduğundan neredeyse her emzirmede kucağımda uyuya kalıyordu. Tabii ki de yeni doğum yapmış bir anne için bu çok güzel bir duyguydu. Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve Tuna’mız 4 aylık oldu. Artık durum karşılıklı sıcaklık, güven, sevgi arayışını geçmişti. Ben bebeğime güven sevgi vs vermeye çalışırken onu kendi kendine uyuma özgürlüğünden mahrum etmiştim. Artık uyutmak için sadece emzirmek de yetmiyordu. Beyaz gürültü, sallama, gezdirme ne aklımıza geliyorsa denemeye başlamıştık. Bende olduğu sürelerde bir yandan sallıyordum, bir yandan da emziriyordum. İlk başlarda emdikten sonra 2-3 saat uyuyan çocuk gitmişti, memeden koptuğunda direkt gözlerini açan bir bebek vardı artık karşımızda. Uyku süresi 15 dakikalara kadar inmişti. Gündüzleri böyle olmasına alışmıştık zaten ama geceleri de saat başı uyanmalar başlamıştı. Uykusunu alamadığı için gün içinde de son derece huzursuz, mutsuz bir bebek olmaya başladı ve emmeyi sadece uyumak için kullandığından beslenme düzeni de bir türlü oluşmamıştı. En son deliksiz 3 saat uyumamın üstünden yaklaşık 4 ay geçmişti sanırım.

Artık bu durumun tek başıma üstesinden gelemeyeceğimi anlamıştım ama bu süreçte eşimi ikna etmek hiç de mümkün görünmüyordu. Israrla böyle bir eğitimin faydası olmayacağını, uyku eğitiminin mümkün olmadığını ifade ediyordu ki bir gece Tuna’nın 8 defa uyanması ve güne 04:30’da başlamasıyla ikimizin de artık pilimizin bitmiş olduğunu fark etti. Ben zaten haftalardır bu anı bekliyordum ve hemen Selen Hanım’la iletişime geçtim. Daha ilk konuşmamızdan ses tonuyla verdiği pozitif enerjiden başarabileceğimizi anlamıştım :)

Eğitimin ilk günü çok gergindim. Aylardır kucağımda uyuttuğum bebeğimi tamamen uyanık bir şekilde yatağına bırakmam gerekiyordu. İmkanı yok bizim oğlan evi başımıza yıkar dedim. Yıktı mı? Hayır. Tam 12 dakikada uykuya geçti ve uykusundan gidip ben uyandırdım. Mucizeydi resmen. Saatlerce emzirdiğim salladığım bebeğim daha ilk gün ilk uykusunda mışıl mışıl uyumuştu. Neyse dedim hemen sevinmemeyim daha bunun gecesi var. Yine yanıldım 🙂 Daha ilk günden sabaha kadar deliksiz uyuyacağının sinyallerini vermişti Tuna. Nitekim de öyle oldu. Eğitimin sonunda saatlerce uyutmak için türlü numaralar yaptığımız bebeğimiz gitmişti. Uyku rutinlerinde ne olur beni yatırın artık diye gözümüzün içine bakan bebeğimiz vardı artık ve neler değişti biliyor musunuz? Her şeyden önce evimize huzur geldi. Ailecek daha kaliteli uyuduğumuz için ertesi gün daha kolay iletişim kurabiliyorduk. Stresli ve gergin değildik. Kendimize, ailemize, oğlumuza, evimize daha çok vakit ayırabiliyorduk. Oğlumuzun etrafa karşı ilgisi ve öğrenme isteği arttı. Şimdi odamıza giderken dandini dandini dastanayla gidiyoruz ve dakikalar içinde uyuyoruz 🙂 Eşim de eğitimi geciktirdiği için oldukça pişman 🙂 Uyumanın öğrenilebilir olduğunu da deneyimleyerek kabul etti 🙂 Unutmadan şunu da eklemeliyim, bebeğim ilk dişini eğitim sırasında çıkardı, onu bile sorunsuz atlattık mucizenin güzelliğini siz düşünün:) Oğluma hayatındaki ilk ve belki de en güzel eğitimi sayenizde verdiğim için Dandini Ailesine çok teşekkür ediyorum :)

ECE YASLIKAYA

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?