Simra ŞURGUN, İstanbul – 7,5 Aylık

Simra ŞURGUN, İstanbul – 7,5 Aylık

image1
Sizde Uykuculara Katılın

Simra ŞURGUN, İstanbul – 7,5 Aylık

Riskleri olan bir hamilelikti. Endişe ve stresle geçen 9 ayın ardından minik kızımıza sağlıkla kavuşmuştuk. İlk 20 gün çok rahattık anne kız. Uyandırıp emziriyordum hemen kolayca uyuyakalıyordu yatağında. Taa ki bir gece 03:00 sıralarında bir çığlıkla uyanıp çılgınlar gibi ağlamaya başlayana kadar… Kendimi, kucağımda kızım, mutfakta aspiratörün altında buldum o telaşla. Gaz sancılarımız uykularımıza engel olmaya başlamıştı. Gündüzleri kucağımda sallamaya ve evin içinde yürüyerek uyutmaya başlamıştım çare olarak. Evin içinde yürürken kucağımda uyuyordu, durduğumda ise uyanıyordu. Kızım 2,5 aylık olduğunda instagramda karşıma çıkan reklamla Dandini Uyku ile tanıştım. Sedef Hanım’ı aradım hemen. Sıcacık sesiyle bebeğimin hem daha çok küçük hem de gaz sancıları olmasından dolayı sağlıklı bir eğitim alamayacağımızı ancak 4 aylık olduğunda başlayabileceğimizi anlattı bana. Bekleyecektik tek çare olarak, olsun bekleriz dedik. 3 aylık olana kadar belli saatlerde o ağlama krizlerini, aspiratör ya da saç kurutma makinesi sesiyle bastırıp, kızımı uyutmaya başladık babasıyla.

3. Ay doktor kontrolümüzde kızıma Kalça Gelişim Bozukluğu teşhisi kondu ve tedavi olarak Pavlik Bandaj verildi. Çok çok zor geçen 10 gün oldu bizim için. Zaten uyku problemi olan kızım bir de istediği gibi hareket edemiyordu artık. Bandaja zamanla alıştık ya da mecburiyetten kabullendik diyelim. Kucağıma almam bile sakıncalı olan kızım uykularını önce kucağımda sallanarak sonra omzumda uyumaya alıştı. Yeter ki uyusun diye hareket etmiyordum saatlerce. Sedef Hanım’la bu dönem tekrar konuştuk eğitim için. Bandajlı bir videosunu gönderdim ona. Maalesef bandajla eğitim veremeyeceklerini söyledi bana. Olsun tedavimizin bitmesini bekleriz dedim bu sefer de. Tedavisi için kucağımda sallamayı bırakmam şarttı ve böylece başka bir bağımlılıkla uyumaya alıştı Simra. Artık emerek uyuyordu ama 30.- 45. dakikada uyanıyor tekrar aynı desteği istiyordu benden. Olsun yatağında uyuyordu en azından deyip, uyanınca alıp tekrar aynı desteği sağlamaya başladım. Böylelikle uyku sürelerini de uzatmaya çalışıyordum. Kendi kendime uyku rutinleri, uyku aralıkları, uyku arkadaşı, beyaz gürültü (saç kurutma makinesi sesine devam) gibi uyku için önemli noktaları oturtmaya çalıştım hep bu dönemde.

Zorlu geçen 4 ayın sonunda Simra’nın kalçaları normal kalça seviyesine geldi ve Pavlik Bandajımız çıktı. Doktorumuz tedbir amaçlı (tekrar kalçada bozulma olmaması adına) 3 ay kullanmamız için Frejka Yastık verdi bu sefer. Yeni aparatımıza da yine zorlu geçen 10 gün alışma sürecinde Simra artık tamamen emerek uyuyan ve emmediği anda uyanan bir bebek haline geldi.  Geceleri 8-10 kere uyanıp, her uyandığında emmek ister oldu. Yeni aparatımızla daha kolay hareket edebildiğinden tüm cesaretimi toplayıp Sedef Hanım’ı aradım yine. Bu sefer Sedef Hanım da tamam dedi ve eğitime başlamaya karar verdik. Beklenen gün geldi ve sabah uykumuzla başladık eğitime. Ne yalan söyleyeyim çok stresliydim (gece stresten uyuyamamıştım bile) evi başımıza yıkacak, komşular kapıya gelecek diyordum bizim kız için. Ben odada kızımın yanında, eşim odanın kapısında yarım saatte uyudu kızımız kendi yatağında hiçbir destek olmadan. Yorgunluktan herhalde dedik. Öğle uykusuna dalması 15 dakika sürdü, şans dedik. İlk gece bir kere uyandı 2 dakika sonra uyumaya devam etti Simra. Sabah kızımızı biz uyandırdık gülücükleri eşliğinde. İkinci gece hiç uyanmadı Simra, şok geçirdik eşimle.

Kendi kendine mışıl mışıl uyumaya ihtiyacı varmış kızımızın meğer. Çok zor geçen günler de yaşadık. Kızım odada ağladı ben kapıda ağladım hatta vazgeçmeye niyetlendim ama Dandini Ailesinin desteğiyle hep üstesinden geldik zorlukların. Evet artık mezun olduk. Gece uykularımız düzenli artık, gündüz uykularımız da zamanla düzelecek buna inanıyoruz. Bu arada eğitim sürecinde Simra yeni aparatıyla rahatlıkla dönüp yüz üstü uyumayı keşfetti, 2 tane diş çıkardı. Uyanıkken huzursuzluğu, hafif ateşi, iştahsızlığı olmasına rağmen uykularımıza etkisi olmadı dişlerin. Bu tamamen eğitimimizin bir eseridir. Artık kızımız kendi kendine 3-5 dakika içinde uykuya dalıyor ve mışıl mışıl uyuyor. Hep yanımızda oldukları için Sedef  Hanım ve Selen Hanım’a ayrı ayrı çok teşekkür ederiz. 

Sizin bebeğinizin de uyku sorunları mı var? Uyku eğitimi zor bir süreç doğru ama evlatlarımız için her zorluğun üstesinden gelmiyor muyuz? Kararlı, sabırlı, tutarlı olursanız emin olun uykusunu almış bebeğinizle oynamaya doyamıyorsunuz :)

SEÇİL ŞURGUN

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?