Pera YÜKSEL, Ordu – 7 Aylık

Pera YÜKSEL, Ordu – 7 Aylık

pera-yuksel
Sizde Uykuculara Katılın

Pera YÜKSEL, Ordu – 7 Aylık

Gece saat 01:00, sessiz apartman dairemizde Pera’nın ağlamasıyla uyanıyoruz. Emziriyorum uyur diye, ama uyumuyor. Eh; biraz da babasıyla sallarsam kesin 10 dakikada uyur derken, bakmışız saatler geçmiş, ancak yine uyumayan halsiz bebeğimle birbirimize bakıyoruz. Çünkü; o da biliyor ki böyle uyuyamaz, bir bebek böyle uyutulmaz. Gündüz uykularından hiç bahsetmiyorum. Çünkü hiç yoklar; 5 dakika, 10 dakika, bazen denk gelirse 45 dakika.  Ve hep sallamak, hep kucak… Böyle geçen ayların sonunda ben bel fıtığı, eşimse boyun fıtığı olmuş. Bozulan sinirimiz ve ilişkimizden ise hiç bahsetmiyorum.

Biliyorum uyku danışmanlığı var. Dandini Uyku da sürekli sosyal platformlarda karşıma çıkıyor. Çok tatlı, bilgili kadınlar. Ama kendime güvenemiyorum çok ağlarsa dayanamam diye. Eşim ise pek inanmıyor olacağına. Kayınvalidem, “kızım hiç küçük bebek kendi kendine uyur mu” diyor. Yani herkes peşinen karşı. Olmayacağını söylüyorlar. Tabii uzaktan söylemesi kolay; yaşayan bilir.

En sonunda elime ipleri alıyorum. Ağlasa da, zırlasa da bu eğitimi alacağız. Çünkü her iki türlü de Pera ağlıyor. En azından bir kere ağlar ve uyumayı öğrenir diyorum. Karar veriyoruz bu danışmanlığı almaya.

Sağ olsunlar Sedef Hanım, Selen Hanım ve asistanları Sinem Hanım’ın motive edici ve umutlu konuşmaları sayesinde başlıyoruz. Ve bebeğim 2. gündüz uykusunda ağlamadan 5 dakikada uyuyor. Eşimle oturma odasında, hiçbir şey yapmadan, sadece oturmayı bile ne kadar özlediğimizi fark ediyoruz.

Şu anda eşim, “Keşke bu eğitimi daha önce alsaymışız” diyor. Keşke dememek ve geç kalmamak için düşünmeyin ve kalbinizin sesini dinleyin. Bu yol Dandini Uykuya çıkıyor, emin olun. Sonunda her şey çok güzel oluyor :)

Sevgiler

Ekim YÜKSEL

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?