Ömer KAHRAMAN, İstanbul – 6,5 Aylık

Ömer KAHRAMAN, İstanbul – 6,5 Aylık

omer-kahraman
Sizde Uykuculara Katılın

Ömer KAHRAMAN, İstanbul – 6,5 Aylık

Merhabalar, muhtemelen çaresiz kaldığınızı düşündünüz ve belki karamsar belki bir ümitle buradasınız,  bilemiyorum ama şundan eminim en doğru yerdesiniz :)

Ömer 14 günlükken gaz sancıları başladı, hep uyuyan meleğimiz gitti, gaz sancılarıyla sürekli ağlayan bir de kolik olan bir Ömer geldi. Elimizden gelen her şeyi denedik. Satın aldığımız şeyler işe yaramayınca duvara çingene beşiği kurduk ve maalesef oğlumuza bir alışkanlık edindirdik. Her akşam erkenden başlıyorduk, önce çarşafta sallayıp ardından çingene beşiğine yatırıp sallamaya devam ettik aralıksız. Sallamazsak uyanıyordu hemen, aslında hiç derin uykuya geçemiyormuş, şimdi daha iyi anlıyoruz. Gece sabaha kadar nöbetleşe salladık, gündüz uykularında da salladık. Ömer mutsuzdu, biz hayatımızın en zor, en yorgun zamanlarını yaşıyorduk. Benim çalışmaya başlamamla her şey daha da zorlaştı ve ben araştırmalarımı hızlandırdım, uyku eğitimiyle ilgili bir kitap okudum, denedim ama olmadı. 

Yine inanılmaz kötü bir gecenin sabahında dayanamadım Selen Hanım’ı aradım, konuştuk. Eşim uyku eğitimine inanmıyordu, onu ikna ettim ve başladık. Herkesin hem fikir olması çok önemli yoksa başlasanız da devam edemezsiniz emin olun. İlk gün çok heyecanlıydık, Ömer’i yatağına yatırdık, ağladı bir süre tabii ki, ama sonra sabaha kadar uyudu! Gündüz de uyudu, gece tekrar uyudu… Rüya gibiydi inanamıyorduk, şimdi bunları o uyurken yazıyorum 🙂 Elbette uyanabiliyor geceleri ama hiç gitmiyoruz kendisi tekrar uyuyor! En büyük zafer de bu değil mi, kendi kendine uyuyabilmesi…

Aylarca bir düzenimiz olmadı, tam 7 ay, Ömer’imiz düzgün uyuyamadı ki bebekler için uyku ne kadar önemli biliyorsunuz. Biz en çok da bunun için üzüldük sonrasında, çünkü oğlumuz şu an döne döne keyfince, mışıl mışıl ve derin uyuyor, artık daha mutlu. Tabii biz de gece boyu uyuyup mutlu uyanıyoruz 🙂 Keşke daha önce yapsaymışız dedik. Evet, bizim hikayemiz bir sürü başka hikayeye benziyor ya da aynı, sadece sonu farklı. Benim bebeğim uyumaz demeyin, aslında tüm bebeklerin istedikleri ve ihtiyaçları aynı bu konuda. Buraya kadar gelmişken tereddüt ediyorsanız eğer ne kaybederim ki diye düşünün lütfen, en çok da bebeğiniz için düşünün. Yeter ki siz bir adım atın her şey çok güzel olacak inanın :)

Hülya KAHRAMAN

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?