Nehir DURU, İzmir – 14 Aylık

Nehir DURU, İzmir – 14 Aylık

nehir
Sizde Uykuculara Katılın

Nehir DURU, İzmir – 14 Aylık

Herkese merhaba, hala inanamıyorum ama Dandini Uyku Danışmanlığı Selen Hanım sayesinde artık biz de mışıl mışıl uyuyoruz.


Maceramız nasıl mı başladı?


Kızım Nehir 14 aylık olmuştu ve biz hala gündüzleri Nehir’i ya salıncakta ya da ayakta sallayarak uyutuyorduk. Salıncakta uyuduğu zamanlar, başı önde uykuya dalıyor, uyanmasın diye salıncağı yavaş yavaş arkaya doğru yatırıyorduk, oradan aldığımız anda da uyanıyordu. Kızımı  orada, o vaziyette görmek hiç hoşuma gitmiyordu ama maalesef bu şekilde uyuyordu ve açıkçası başka türlü uyuyabileceği ihtimali aklıma bile gelmiyordu. Ayakta salladığımız zamanlarda da sallamayı bıraktığımız anda uyanan bir kızım vardı. Kızımın gece uykusuna yatış saati ise 21:00 – 23:00 arası bir saatte değişkendi. Gece uykularından önce de biberonla mamasını içerken mayışıp uykuya dalıyor, sonra mesaimiz gece boyunca her uyandığında ya kucakta pışpış ya da ayakta sallama şeklinde devam ediyordu ve en fazla 2 saat kesintisiz uyuyordu. Ben her sabah işe yorgun argın uykusuz vaziyette giden bir anneydim. Kızım da uykusunu alamamış, bütün gün evde babaannesine mızıklayan bir bebekti.


Veee artık en son bir gece, kızım yine uyandığında “offf yine mi bıktım yeter artık” diyerek sinirli bir şekilde kızımın yanına giderken buldum kendimi ve bu durumdan çok utandım. Bir anne, bebeğinin yanına isteyerek, koşarak gitmeliydi. Bu, bardağı taşıran son damla olmuştu. Araştırmalarım sonucu, uyku eğitimi desteği almaya karar verdim. İlk başta eşim karşı çıktı, ama ben kararlıydım. Selen Hanım’ı aradım, süreci sakince anlattı. Aklıma yatmıştı. Bir gün herkesi evden yolladım ve o gün Selen Hanım’ın yönlendirmeleriyle eğitime başladık. İnanamıyordum, kızım ilk günden kendi kendine uyumayı başarmıştı. Ağladı mı? Evet ağladı, ama Nehir’i ayağımızda veya salıncağında salladığımız zamanlarda da ağlıyordu. Nehir hasta değildi, uykusu vardı ve nasıl uyuyacağını bilmiyordu sadece. Gece uykusu çok kolay düzene girdi. Kızım ilk gece bile 7 saat kesintisiz uyumuştu, ben şok olmuştum. Nehir uyanmadan, ben uyanıp sürekli saate bakıyordum şaşkın şaşkın. 3. Günden itibaren ise artık Nehir tüm gece kesintisiz uyuyordu. Düşünebiliyor musunuz? Gece beslenmesi yok, emzik yok, Nehir bu eğitimle emziği de bıraktı ve sadece 1 günde alıştı bu duruma, artık ne gece ne de gündüz emzik istemiyor.


İnanması güç değil mi? Biz başardık, siz de başarabilirsiniz. İnanın, uykusuzluk bir kader değilmiş, bunu anladım. Artık kızım, sabahları uyandığında çok mutlu, uykusunu almış şekilde uyanıyor. Tüm gece özlediğim için, sabah uyandığında yatağından almaya koşarak gidiyorum. Ailece çok daha kaliteli zaman geçirmeye başladık. Tüm bunlar Dandini Uyku Danışmanlığı Selen Hanım sayesinde oldu. Eğitim boyunca, ilgisini bizden esirgemeyen, gece – gündüz devamlı iletişimini kesmeyen, her aradığımda sabırla sorularıma cevap veren eğitmenimize sonsuz teşekkürler. Aslında bu eğitimde daha çok anne ve baba olarak  biz eğitildik. Çünkü kızım Nehir, buna dünden hazırmış, çabuk uyum sağladı. Ne yapmamız gerektiğini biz bilmiyormuşuz aslında. Dandini Uyku’ya, Selen Hanım’a sonsuz teşekkürler.

  JALE DURU

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?