Dandini Uykucularımız

Mirza EMİR, Afyon - 7 Aylık

Mirza EMİR, Afyon - 7 Aylık

Oğlumuz Mirza, kolik olmasa da gaz problemi olan ve uykusuz bir bebekti. Geceleri çok sık uyanıyor, gündüz uykuları 30 dakikayı geçmiyordu. 30 dakika sonunda uyandığında tekrar uykuya döndüremiyorduk. Uykusunu alamadığı için sürekli huysuzluk ediyor, beslenmesi bu durumdan etkileniyor ve yeterince kilo alamıyordu. 6 ay boyunca emzikle, kucağımızda sallayarak uyutmaya çalıştık.

Uyku eğitimiyle ilgili araştırma yapmıştım. Fakat cesaret edemiyordum. İradeli ve sabırlı olacağımdan emin değildim. Çok git gel yaşadım. En sonunda karar verip başladık ve ilk geceden sonuç inanılmazdı bizim için. Sanırım biz Mirza'nın ne istediğini anlamıyormuşuz. Onu kucağımızda sallayarak uyutmaya çalışırken daha çok yoruyormuşuz. Artık yatağına bıraktığımızda kendisi uyuyor ve çoğu zaman sabaha kadar uyanmıyor. Uyansa da uykuya kendi başına geri dönebiliyor. Mirza'nın uykuları düzene girince beslenmesi de düzene girdi ve kilo almaya başladı. Bizim de hayatımız düzene girdi.

Dandini Uyku ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Bu süreci kolayca ve başarılı bir şekilde atlatmamızı sağlayan Sedef Hanım ve Selen Hanım, sanki sihirli bir değnekle hayatımıza dokundular. Sevgiler...  

Kübra EMİR