Melek YILDIZ, Isparta – 9 Aylık

Melek YILDIZ, Isparta – 9 Aylık

melek-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Melek YILDIZ, Isparta – 9 Aylık

Her gece uykusuz sabahlayan değerli anne ve babalar; belki bizim hikayemizde de kendinizden bir şeyler bulursunuz.

Kızım 3 aylık olana kadar gaz sancısı çektik. Uyku nedir, bilmedik. Her gün düzenli gaz ilacı 3. aydan sonra biraz rahatlattı meleğimi. 3. aydan 5. aya kadar kendimce bir uyku düzeni oturtmuştum ve çok da iyi gidiyordu. Ama 5. ayda bir şey oldu ve bebeğim uykusuz, huzursuz bir bebeğe dönüştü. Ne olduğunu bilmiyordum, ama artık uykusuz geceler başlamış ve giderek artmıştı. Gündüz uykuları ise 40 dakikayı asla geçmiyordu. Kendimi sürekli emzirir ve hemen sonrasında ayağımda sallar vaziyette buluyordum. Sürekli uykusuz olduğum için de gergin ve çok sinirliydim. Eşime ve bebeğime sinirlenip bağırdığım zamanlar oluyordu. Sonra çok pişman oluyordum, ama iş işten geçmiş oluyordu.

Uyku eğitimini 7 aylık olduğunda düşünmeye başladım. Olumsuz yorumlar ve söylemler o kadar çoktu ki karar veremedim bir türlü. Böyle böyle derken iki buçuk ay geçti. Bir Pazar sabahında artık dayanamayıp instagramda şans eseri gördüğüm Dandini Uykuyu aradım. Tabii mesai günü olmadığı için telefonuma cevap verilemedi. Ama hemen, yarım saat içinde beni ertesi gün arayacaklarını belirttikleri bir mesaj aldım. Evet, ertesi gün Sedef Hanım’la konuştuk, karar verdik ve süreç başladı.

İlk geceden bebeğim sabaha kadar uyudu. İ-na-na-ma-dık! Evet, tabii ki uyandı ama tekrar kendi kendine uyudu. Zorlandığım zamanlar oldu. Hatta itiraf etmeliyim, her gün bırakmayı düşündüm. Ama Sedef ve Selen Hanım her zaman yanımdaydılar. Her zorlandığımda sürekli sakinleştirdiler beni. Hala gündüz uykuları ile uğraşıyorum. Tam olarak düzenimiz oturdu diyemem, ama o da düzelecek inşallah, inanıyorum. Bu yazıyı şu an bebeğim uyurken yazıyorum. O kadar güzel bir duygu ki anlatamam. Kimseyi dinlemeyin ve hemen başlayın. Bu kadar geç kaldığım için o kadar pişmanım ki!

Çok teşekkür ederim Sedef Hanım ve Selen Hanım. İyi ki sizi tanımışım, iyi ki benim kızımın da uyku anneleri oldunuz, İYİ Kİ… Canımsınız.

FERİDE YILDIZ

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?