Mehmet Giray OK, Tekirdağ – 21 Aylık

Mehmet Giray OK, Tekirdağ – 21 Aylık

img-20200130-wa0104
Sizde Uykuculara Katılın

Mehmet Giray OK, Tekirdağ – 21 Aylık

Merhaba,

Biz de Dandini ailesiyiz ve bundan dolayı da çok memnunuz.

Serüvenimiz Mehmet Giray 21 aylık olunca başladı. Ama bu eğitimi almaya karar vermemiz daha erken oldu. Maalesef anne baba olarak çalışınca tam olarak bu eğitime odaklanamayacağımızı düşündük. Bir de anne olarak benim korkularım vardı. Çok ağlar mı? Kendini perişan eder mi? Ya dayanamazsam? Bunlar kafamdaki deli düşüncelermiş. Eğitim öncesi oğlumuz gece, yeri gelir 3 kez mamaaaaa diye ağlayarak uyanırdı. Ayakta sallanarak uyurdu. Son zamanlarda ise gece yarısı kalkıp sabah 05:00-06:00’ya kadar uyumaz olmuştu. Babayı da istemediğinden anne olarak beni perişan ediyordu. Bir de benim hamilelik durumum olunca, bu durum çekilmez oldu.

Eşimin büyük desteğiyle eğitime başladık. Ama ne başlama! Şaşırtıcı derecede uyumlu çıktı oğlum. 3 gün biraz direndi tabii. Yatağına yatmak istemedi, pijama ve tulumunu giymek istemedi. Bu eğitimde kilit nokta anne babanın sabrı, kararlılığı, tutarlılığı. Çocuk küçük olsun, büyük olsun çok akıllı! Sizi nasıl kumanda edeceğinin farkında. Sizin ona karşı duruşunuzun da farkında. Bu yüzden onun sizi yönlendirmesine değil, sizin onu yönlendirmenize izin vermeniz gerekiyor. 10 gün sonra elimde pijamasıyla tulumunu görünce “iyi geceler baba” diyip el sallayıp odasına geçtiğini görünce yaşadığımız mutluluğu anlatamam. Hele gece deliksiz uyuması yok mu? Ve en önemli nokta; bu eğitimden sonra biz çocuğumuzu tanıyamıyoruz. Daha öğrenmeye açık, algıları açık, dikkati üst seviyede, daha ılımlı, uyumlu, düzenli bir çocuk oldu. Bu süreçten sonra anne baba olarak biz de çok rahatladık ve evimizdeki huzursuzluk gitti. Ve eşimle şunu dedik; biz aylardır aslında çocuğumuza eziyet etmişiz. Çocuk yaratılışı itibari ile kendi uyumaya müsaitken onu bu rahatlığından mahrum etmişiz. Demem o ki, korkmayın anne babalar! Çocuk ağlarken bir yerleri eksilmiyor. İşinin ehli olan insanlarla çalışın. Ne kadar okursanız okuyun, bir danışmanlık alın. Destek olan biri ile yola çıkın ki hayatınız kolaylaşsın. Mutlu bir evlat ile güzel bir hayat sürün.

Teşekkürler Dandini Ailesi

Çiğdem OK

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?