Masal ÜNAL, Hamburg – 5,5 Aylık

Masal ÜNAL, Hamburg – 5,5 Aylık

f1004c7b-c362-41a2-922d-1328fb73e2d1
Sizde Uykuculara Katılın

Masal ÜNAL, Hamburg – 5,5 Aylık

Masal’dan bize mesaj var:

Merhaba, ben Masal Ünal. Annem, ben 5 ay 10 günlükken bana doğru yöntemle uykuya dalmam için Sedef ve Selen Teyze’den eğitim almaya başladı.  Annem ve babam, doğduğumdan beri beni toplam 10 dakika bile ağlatmadılar. Hatta annem o kadar üstüme titriyordu ki; etrafımızdakiler anneme “Deli anne” sıfatı takmıştı.

Büyüdükçe etrafa olan ilgim nedeniyle, gündüz uykularımda meme olmadan uyuyamaz hale geldim. Karanlıkta, 2-3 saat annemle birlikte yatmakla geçiyordu gündüz uykularım. Hem benim uykularım kalitesizleşmiş, hem annemin artık bir hayatı kalmamıştı. Geceleri de uyanmaya başladım. Gündüzleri pili biten annem, geceleri beni babama devretmişti. Birbirlerine aşkımdan başka kelime kullanmayan annemle babamın araları, benim uykusuzluğum sebebiyle bozulmuş; sinir sistemleri alt üst olmuştu.

Her şeyi çok sistemli, düzenli yapan annem, “doğru uykuya dalma eğitimini” babamla öğrenmeye karar verdikten sonra, 1 senedir takip ettiği Dandini Uyku perileri ile bu yola çıktılar.

İlk olarak odalarımızı ayırdık. Bu annem için imkansızdı, çünkü benden 5 dakika bile ayrılmamıştı. İlk başta “hayır, olmaz” diye tepkiler verse de; eğitimin sistemini ve düzenini bozmamak adına kabul etti (Fakat dakika başı, deli gibi kameradan beni izledi). Yalnız ve odamda uyumak o kadar keyifliydi ki; 5. gün annemi yanımda istememeye başladım.

Artık annem uyku rutinimi yaptıktan sonra beni yatağıma yatırıp çıkıyor ve keyifle uykuya dalıyorum. Odamda huzurlu, babamın horultusundan uzak, uykum bölünmeden uyuyorum. Artık tam bir küçük Alman oldum. Uyku saatim geldiği anda uyuyorum. Monako Kraliyetinin en küçük prensesi olduğum için dışarıda göz pedi olmadan uyuyamıyorum. Saatim gelince annem göz pedimi kapatıp müziğimi açıyor. Onlar geziyor, ben de pusette mışıl mışıl uyuyorum.

Hayatımızı böyle düzene koyduğu için uyku perileri Sedef ve Selen Teyzeme çok teşekkür ederim. Yolumuz iyi ki onlarla kesişti. İyi ki hayatımıza sihirli değnekleriyle dokundular.

Perihan ÜNAL

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?