Liman KAHRAMAN, İzmir – 12 Aylık

Liman KAHRAMAN, İzmir – 12 Aylık

funda
Sizde Uykuculara Katılın

Liman KAHRAMAN, İzmir – 12 Aylık

Oğlumuz Liman, doğduğu günden itibaren gazlı bir bebekti, ağlama krizleri ve gece – gündüz uyumamaları ilk günden başladı diyebilirim. O dönemde, bana çevremdeki herkes “erkek bebeklerde gaz olur, 3 ay sonra geçer merak etme” dedi. Sabırla bekledik, Liman’ın gazı geçti, fakat uyku sorunu bitmek bilmedi. Liman büyüyordu, fakat bir türlü uyku düzeni oturmuyordu; aslında araştıran, farklı yöntemleri deneyen bir aileyiz, fakat bir yerde yanlış yapıyorduk ama nerde?

Gece veya gündüz uykularında, en küçük mırıldanmasında, uykusu açılmasın diye hemen fırlıyor, yanına gidip, bazen dakikalarca hatta saatlerce pışpışlıyor, emziriyor ya da ayağımda sallıyordum. Oğlum artık, geceleri 8 – 10 kere uyanan bir bebek haline gelmişti. Kollarım pışpış yapmaktan kopacak hale gelmiş, ayaklarım sallamaktan uyuşmuştu. Bu kadar uğraşmama rağmen, beşiğine koyduğum anda uyanıyor, tüm gecelerimiz, Liman’ı uyutma çabası ile geçiyordu. Çalışan bir anne olduğum için, bu süreç beni çok yıpratmıştı. İşe her gün ruh gibi gidiyordum, artık uykusuzluktan, halsizlikten sürekli hastalanan, gergin ve sinirli bir insan haline gelmiştim.

Liman 1 yaşına geldiğinde, artık bizde derman kalmamıştı. Eşimle, bu böyle gitmez, bir çare bulalım diye konuşurken, Dandini Uyku Danışmanlığı’nı keşfettik ve hayatımın en doğru kararını vererek, Selen Hanım’ı aradım. Açıkçası, ilk görüşmemizde söyledikleri bana şaka gibi geldi, oğlumun uyuyabileceğine inanamamıştım. Kendisi, Liman’ın uyku günlüklerini inceleyerek, bize bir plan çıkardı ve Liman tam 12,5 aylıkken uyku eğitimine başladık.

Uyku eğitimine başlamadan önce, bazı geceler 10 dakikada bir kalktığımı düşünürsek, ilk gün bile şaşkındım, oğlum hiç uyanmadan 4 saat uyumuştu ve ben buna bile şükretmiştim. Evet, itiraf ediyorum; ilk gün zorlu geçti, ama kararlıydım. Oğlumun sağlığı, kaliteli ve düzenli uyuması, bizim de bu kısır döngüden kurtulmamız için bunu yapmamız gerekiyordu. Birkaç gün içinde Liman, geceleri kesintisiz uyur hale geldi, mucize gibiydi. Hatta birkaç gün Liman geceleri uyanmadığı halde, ben uyuyamadım J Sürekli onu kontrol ediyor, uyuduğuna inanamıyordum.

Eğitimin her günü, bir önceki günden çok daha iyi geçiyordu. Sonunda, eğitimin yedinci günü, oğluma iyi uykular dileyerek, kapısını kapatıp çıkar hale geldik. Biliyorum uykusuz anneler, inanması çok güç ama sabırlı ve kararlı olursanız, başarıyorsunuz!

Bu süreçte, bir sürü garip sorularıma rağmen, sabırla beni dinlediği ve tüm sorularımı detaylı bir şekilde açıkladığı için ve sadece uyku konusunda değil, bebek gelişimi ve beslenme konularında bile benden desteğini esirgemediği için Dandini Uyku Danışmanlığı’na özellikle Selen Hanım’a binlerce kez teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…

FUNDA KAHRAMAN   

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?