Kuzey Nejat AKÇAY, İzmir – 9 Aylık

Kuzey Nejat AKÇAY, İzmir – 9 Aylık

20190131-133235_1
Sizde Uykuculara Katılın

Kuzey Nejat AKÇAY, İzmir – 9 Aylık

Oğlumuz Kuzey doğduğu günden beri mışıl mışıl uyuyan bir bebekti. Ne gaz sancısı, ne de bunun gibi bir sıkıntı yaşamadık. Hatta 2. ayı itibariyle gece uykularında kesintisiz 4 saate kadar uyuyordu. Ama 3. aya geldiğimizde Kuzey’in gece uykuları ve gündüz uykuları tamamen bozuldu. Biz telaşla Kuzey’in bozulan uyku düzenini vakit kaybetmeden eski haline getirebilmek için yardım almaya karar verdik. Araştırmalarımız sonucu Dandini Uykuya ulaştık ve Sedef Hanım’la görüştük. Ancak uyku düzeni için destek almadan önce aslında Kuzey’in bozulan uyku düzeninin çoklu gıda alerjisi sebebiyle olduğu anlaşıldı. Bu durum bizde öyle bir üzüntü ve şok etkisi yarattı ki oğlumuzun yaşadığı sıkıntı yüzünden aklımızda olan tek şey onu daha çok sarmak ve ne isterse onu yapmak vardı. Bunun üzerine Sedef Hanım’la da görüşerek öncelikle Kuzey’in rahatsızlığı üzerine tedavinin belirli bir aşamaya gelmesi, bizim bu rahatsızlığı ve Kuzey’e etkilerini doğru tanımamız gerektiğini düşünerek eğitime başlamadan ara verdik. Çoklu gıda alerjisi sabır isteyen bir süreçti. Çok şükür ki biz bu süreci Kuzey 9. aya geldiğinde artık rahatlıkla yönetebiliyorduk. Ancak bu süre zarfında Kuzey yaklaşık yarım saat omzumda sallanarak, eğer başaramazsam çarşafta sallanarak uyuyor, gündüz uykuları 40 dakikayı geçmiyor, geceleri ise 2 saatte bir uyanıp emerek uyuyordu. Biz Kuzey’in rahatsızlığı ve uykusuzluk ile manevi olarak çok yorulmuştuk, ama asıl Kuzey bu süreçte çok yorgun düşmüştü ve artık onu sallamamamız için bize sinyaller vermeye başlamıştı. Bu aşamada Sedef Hanım’a uyku eğimine başlamak istediğimizi bildirdik.

Yukarıda özetlemeye çalıştığım hikâyemizin mutlu sonu Dandini Uyku oldu. Ailemizden düzensizlik, uykusuzluk, huzursuzluk gitti. Artık Kuzey uykusunu alıyor, biz de kendimize zaman ayırabiliyoruz. Zaman ne güzel şeymiş, onun bile değerini daha bir anladık…

Kuzey artık tek başına oyunlar oynuyor, sürekli bana bitişik dolaşmıyor. 🙂 Güle oynaya yemekler yiyoruz, güle oynaya uyumaya gidiyoruz. Hayatımızdaki mızmızlanma zamanları nazlanmadan ibaret kaldı artık.

Sedef Hanım ve Selen Hanım; yaptığınız şeyin aslında hiç bir söz ile karşılığı yok, yani sözcükler çok yetersiz, ama gerçekten ve yürekten, en dolu sevgimizle hayatımızın bu noktada olmasını sağladığınız için “ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”.

Tüm saygılarımızla…

ZEYNEP SIRMA AKÇAY

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?