Dandini Uykucularımız

Kaan ÇOTUR, Almanya - 11,5 Aylık

Kaan ÇOTUR, Almanya - 11,5 Aylık

Biz Almanya'da yaşıyoruz ve Kaan 11 aylıkken Dandini Uykuya başvurduk.

Kaan 5 aya kadar kendi yatağında, desteksiz uyurdu. 5 aydan sonra arka arkaya birkaç diş çıkarınca geceleri çok uyanmaya başladı. Bir gece hiç unutmam; sabaha kadar uyumayınca dayanamayıp yanıma aldım. "Bir seferden bir şey olmaz" demiştim kendi kendime. Maalesef öyle olmadı. O bir seferden sonra bir daha asla kendi yatağında yatmak istemedi. Yatırınca da çıldırıyordu resmen.

Dandini uykuya başvurmadan önce, her zaman yanımızda yatmasına rağmen uyumaz olmuştu. Dandini Uykuya başvurduktan sonra tekrar anladım ki her şeyin başı EGİTİM. Bir şeyin içinden kendiniz tek basınıza çıkamıyorsanız eğer destek alın. Kendi kendinize yanlış hareketlerle çocuğunuza zarar verebilirsiniz. Ben çok araştırmış, çok kitap okumuştum. Ama yine de Sedef Hanım ile Selen Hanım'dan o kadar çok şey öğrendim ki anlatamam.

Sizlerin sayesinde yine mutlu bir aile olduk. Büyük oğlumla da çok daha sabırlı ve kaliteli zaman geçirebiliyorum Kaan'ın uykusu düzene girdiği için. Her şey düzeldi iki hafta içinde. Gelişiminde çok ilerledi. Yemesi olsun, içmesi olsun, oyun oynaması olsun. Ben buna inanıyorum artık; huysuz çocuk yoktur, uykusuz çocuk vardır.

Sedef Hanım ve Selen Hanım'a sonsuz teşekkür borçluyuz. Onların önerilerini harfiyen uyguladık. Onlara güvendik ve başarılı olduk. Lütfen hiç kimse çocuğunu uykusuzlukla cezalandırmasın! Eğer bir çocuk uyumuyorsa bu onun tercihi değildir, yalnızca anne babanın suçudur.

Gülşah ÇOTUR