İpek ÇURUM, Ankara – 7,5 Aylık

İpek ÇURUM, Ankara – 7,5 Aylık

image1
Sizde Uykuculara Katılın

İpek ÇURUM, Ankara – 7,5 Aylık

Nereden başlamalı acaba? Kızım şu an 8 aylık. 4 aylık olduğunda da başka bir uyku eğitimi almıştık. İstediğim gibi olmasa da bir düzen oturtmuştuk. Ama benim hastaneye yatmamla birlikte ayrılık kaygısının oluşması ve ayı büyüdükçe büyüme ataklarının artması sebebiyle bizim uykularımız bozuldu. Artık emerek veya kucakta destekle uyumak isteyen, uyku geçişlerini kendi başına yapamayan ve her defasında tekrar destek isteyen bir kızım vardı. Bebek bu tabii öyle olacak ne var bunda diyenler elbet olacaktır, biliyorum. Ama işin içine girince durum hiç de öyle olmuyor. Anne uykusuz, bebek mutsuzken nereye kadar?

Bir gün Instagram’da bir canlı yayında Sedef Hanım’a denk geldim. Bir güzel dinledim ve o an karar verdim. Tekrar eğitim almalıydık, ama bu sefer Dandini Uykudan.

Başta korkarak ve tereddütle başladım. Çünkü tekrar eğitim vermek zor; ama daha zoru güçlü durmak. Yok ağladı mı, ağlayacak mı kaygıları, uyuyacak mı acaba, bensiz uykuya geçebilecek mi? Sorular sorular… Bitmez. Böylece eğitimimiz başladı. Selen Hanım ve Sedef Hanım bizim için mesafeli uzaklaşmayı uygun gördüler ki böylece ağlamalarımız o kadar şiddetli olmadı. İlk 3 gün evet zordu; çünkü İpek destekle uyumaya alışmıştı. Aaa diye ses verse dibindeydik. Biraz da inatçı keçi olunca tabii kendini de beni de zorladı. Sonra duruma uyum sağlamaya başladık. Yanında otururken adım adım 1 hafta içerisinde odasından ayrıldım. Sonuç mu? Gün içerisinde uyanık olma sürelerine uyarak tam saatinde yatağına koyduğum anda uyuyan, gece uykusuna protesto etmeden yatan, sabah 6’dan önce uyanmayan ve en önemlisi gece uykusunu kesintisiz yapan bir bebeğim var. Bir anne daha ne ister ki…

Dandini Uyku ekibine, Selen Hanım ve Sedef Hanım’a  bu süreçte bizimle çok güzel ilgilendikleri, destekledikleri, bilmediklerimizi öğrettikleri ve tabii ki bize güzel uykularımızı geri verdikleri için çok teşekkür ederim.

Son olarak diğer annelere tavsiyemdir; eğer bir anne olarak bebeğinize güzel bir şeyler yapmak istiyorsanız, bebeğinize düzenli ve güzel uykularını geri verin ve güne böyle mutlu başlayın.

Hande ÇURUM

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?