İkra GÜREL, Rize – 7,5 Aylık

İkra GÜREL, Rize – 7,5 Aylık

img-5921
Sizde Uykuculara Katılın

İkra GÜREL, Rize – 7,5 Aylık

Size bizim hikayemizi anlatayım. İkra doğmadan önce hayalim, düşüncem İkra’yı yatağına bırakıp uyutacağım yönündeydi. Sallamaya karşıydım. Bebek nasıl öğrenirse öyle uyur kafasındaydım ta ki uykusuz gecelerin tadını alana dek. Doğduğunda gündüzleri uyuyor, geceleri uyumuyordu. İki aylık ve üç aylık dönemlerinde geceleri de uykuları düzene girdi. Çok mutlu olmuştum. Artık uyuyan bir anne ve bebek olmuştuk. Dört aylık olduğunda uykuları tamamen bozuldu. Kucakta uyumaya alışmıştı zaten; doğduğundan beri hep kucaktaydı. Sürekli kucak desteği olduğu için uykuları kısalmaya ve sık uyanmaya başladı. Yedinci aya kadar tüm uykularını kucakta, evin içinde gezdirerek uyutuyordum.  Her günüm aşırı yorularak geçiyordu ve aşırı hareket ettiğim için zayıflıyordum. Rastgele Instagram’da Dandini Uyku Danışmanlığını gördüm. Araştırdım ve memnun olan annelerin mezuniyet yazılarını okudum. Çok heveslendim ve fazla düşünmeden Dandini Uyku ile görüştüm.

Eğitime hemen başladık. Tabii eğitim öncesinde Selen Hanım ve Sedef Hanım bilgilendirmede bulundular. Başladığımızda çok stresliydim; çünkü benim bebeğim çok ağlayınca tıkanan bir bebek.

Eğitime başladık ve İkra’yı çok ağlatmadan, kademe kademe devam ettik.  Her kurala uyamasam da  Sedef Hanım ve Selen Hanım bana çok anlayış gösterdiler. Bebeğim ağlar diye korkmayın. Size kimse bebeğini ağlat demeyecek. Sedef Hanım ve Selen Hanım’ın desteği ile süreci siz yöneteceksiniz.  

İkra’yı ilk başlarda sıklıkla kucağıma almam gerekti.  Ama emek vererek, sabrederek ve eski yöntemime hiç dönmeyerek başardık. Hem de tahminimden daha kısa sürede. İkra’yı artık hiç kucakta gezdirmeden beşiğinde uyutuyorum.  Kucak desteği vermediğim için uyansa bile kendisi uykuya dönüyor. En güzeli de bu. Ben artık yorulmuyorum ve zayıflamıyorum. Resmen eğitim sürecinde kilo aldım.  Kucakta gezdirmeden asla uyumayan, gece uyanmaları sıklaşan, gündüzleri yarım saat sonra uyanmaya başlayan, geceleri 11:00 gibi gece uykusuna geçen bebeğim, bu eğitim sayesinde düzeldi ve hayatımız, uykularımız düzene girdi.  Daha bir sürü yazabilirim, ama çok uzun oldu. Kısacası iyi ki eğitime başlamışız. Bilin ki eğer destekle uyuyan bebeğiniz varsa dört aylıktan sonra eğitime ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Sedef Hanım ve Selen Hanım’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Bebeğinizin ve sizin hayatınızın düzene girmesini istiyorsanız çok geç kalmayın derim. Sağlıcakla kalın, hoşça kalın. 

Ayşe YILMAZ GÜREL

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?