Hüma CANBAZ, Ankara – 12 Aylık

Hüma CANBAZ, Ankara – 12 Aylık

image
Sizde Uykuculara Katılın

Hüma CANBAZ, Ankara – 12 Aylık

Hüma doğmadan önce hep eşimle konuşuyorduk. Doğduktan sonra kucağa alıştırmayacağız, ayakta sallanmayacak, salıncak kesinlikle kullanmayacağız… Sonuç olarak dediklerimizin hepsini yuttuk.

2. ayından sonra hep uykuyla problemimiz vardı. Gündüzleri saatlerce ayakta sallamalar, salıncakta uyutmalar, yatağına koyduğum an uyanan ya da 35. dakikayı geçmeyen uykular, geceleri ise ayakta geçirmemiz, çok sıkıntılı günler yaşamamıza neden oldu. Sonunda uyku eğitimini araştırıp kendimiz uygulamaya karar verdik. Bir dönem her şey gayet yolunda gitti. Hüma az da olsa düzene girmişti. Ama bir gün hastalandı ve iyileşene kadar emerek, sallanarak istediği gibi uyumasına izin verdim. Tekrar başa dönmüştük. Bizi daha kötü günlerin beklediğini bilmiyorduk. Geceleri uyanıp sabahlara kadar oturmalar, eşim işe giderken benim uyumak için yatağa girmem, gündüzleri sürekli uyuyacak zaman aramam ve tekrar hamile olduğumu öğrenmemle artık yeter dedirtti. Bu eğitimi tek başıma yapamayacağımı anladım ve destek almaya karar verdim.

Araştırmalarım sonucunda Dandini Uykuya karar verdik ve hemen eğitime başladık. İlk günden uyum sağladı ve hemen uyumaya başladı. Sonraki hafta daha zor geçti. Günden güne zorlanmaya başladık. Selen Hanım ve Sedef Hanım’la konuştuğumuzda Hüma’nın tek uykuya geçmeye çalıştığını ve aynı zamanda 12. ayda uyku gerilemesinin başladığını söylediler. Nerdeyse 3 hafta olmuştu. Geceleri sıkıntı çekmiyorduk. Genelde yatırınca sabaha kadar uyuyordu, ama gündüzleri sıkıntımız devam ediyordu.

Mezun olmuştuk. Gündüz uykularına dair durumun zamanla düzeleceğini söylediler. Şu an 1 ay geçti, Hüma gündüz uykularında da düzene girdi. Ev ziyaretlerinde de rahatlıkla uyuyor. Sadece dışarıda bu sorunu çözemedik. Ama olsun; geceleri kesintisiz uyumak, eşimle birbirimize zaman ayırmak, gündüzleri nasıl uyutacağım diye düşünmeden uyutmak bizim için mükemmel bir şey. Bu arada artık sabaha kadar uyanmadığı için anneanne ve babaannede de kalmaya başladı. Bu günleri yaşayacağımı düşünmek bile imkansızdı. Sizi tanıdığım ve sizi seçtiğim için çok mutluyum. Her zaman yanımda bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim.

MERVE CANBAZ

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?