Hilal ERBAY, İstanbul – 8 Aylık

Hilal ERBAY, İstanbul – 8 Aylık

img-4857
Sizde Uykuculara Katılın

Hilal ERBAY, İstanbul – 8 Aylık

Bundan 2 hafta öncesi gözümün önüne geldi şimdi. O kadar çaresiz, uykusuzdum ki… Bir yandan 3.5 yaşındaki oğlumun benden bekledikleri, evin sorumlulukları derken kendimi bulamıyordum. Kahveye sarılmıştım uyumamak için. Geceleri 1 saatte bir uyanmalar, ağladıkça mama vermeler… Bu zorlu mücadelede bana yardımcı olan eşime sonsuz teşekkür ederim. Benimle birlikte o da uykusuz kalıyordu. Gece 3, hatta 4’ü bile buluyordu babamızın mama hazırlamaları. Çünkü ben Hilal’i uykusu açılmasın diye sallıyorum; o sırada da babamız mama hazırlıyor. Stresimiz ise cabası… Saat 5’ten sonra ayaklarıma alıyordum Hilal’i; sabaha kadar öylece uyuyorduk tabii buna uyumak denilirse. Artık bir an önce büyüse de uyusam diyordum.

Ne zaman uyku eğitimine karar versem çevremden olumsuz konuşmalar duyuyor; kararımı değiştirip bu ızdıraba devam ediyorduk. Güya çocuğa yazıktı.

En sonunda, artık Allah tarafından diyorum, eşim tesadüfen eve gelmişti ve uykusuzluğa dayanamayıp Hilal kucağımdayken başım dönmüştü. Eşim Hilal’i kucağımdan aldı. Az kalsın Hilal’i düşürüyordum. O moral bozukluğu, korku tarif edilemezdi ve o anda karar verdim. Artık başka çaresi yoktu ve sağlığımız da gidiyordu. Direkt telefona sarıldım ve çok şükür ki hislerim beni yanıltmadı. Birbirinden sıcak, gayet şefkatli sesleriyle benim doğru yolda olduğumu hissettirdiler. Ve her endişemde telefonun ucundaydılar. Ne kadar teşekkür etsem az. Daha ilk günden Hilal’de değişimi gördük.

Normalde gün içinde yarım saat uyuyan kızım artık uykulara doyamıyor. İki melek sayesinde çok şükür geceleri kesintisiz uyuyor. Hatta ilk gece inanamadık. Bu bir mucize demiştik. 9 aydan beri ilk defa kesintisiz bir gece uykusu… Bebeği olan anneler, babalar çok iyi bilirler bunun ne demek olduğunu. Ve uyku eğitimine inanmayan eşim, sırf beni kıramadığı için tamam demişti. Daha ilk gecede “inanılmaz, helal olsun bu işin uzmanılarmış” dedi ve bu beni inanılmaz derecede hem sevindirdi, hem de cesaretlendirdi.

Şimdi Hilalimiz’e  iyi geceler deyip yatırıyoruz ve oğlumuzla daha çok güzel vakit geçiriyoruz. Sadece uykusuzluktan anne ve bebek değil; tüm aile etkileniyor.  Mutlu anne; mutlu çocuklar, mutlu aile demek  kesinlikle ❤

Ayşegül Erbay

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?