Hamza Bera KARATAŞ, İzmir – 9 Aylık

Hamza Bera KARATAŞ, İzmir – 9 Aylık

hamza-bera-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Hamza Bera KARATAŞ, İzmir – 9 Aylık

Hamza Bera, doğduğundan bu yana destekle uyuyan bir bebekti (emerek, biberonda, pusette, battaniyede sallanarak). Hatta bir dönem puseti sadece ev içerisinde kullandık. Kendi kendine uykuya dalma sayısı 5’i geçmiyordu. Büyüdükçe sadece emerek ve battaniyede sallanarak uykuya dalabiliyordu ve ağlamadan uyumuyordu. Ne emerek, ne de sallanarak uyumak istemiyordu. 

5 aylıkken işe geri döndüğümde, gece uyanmaları 2’den 7’ye kadar çıkmaya başlamıştı. Her uyandığında gözünü açmadan ağlamaya başlıyordu ve emerek tekrar uykuya dalıyordu. Tecrübeli arkadaşlarım uyku eğitimi vermem gerektiğini söylüyorlardı, ama ben asla yapamayacağımı düşünüyordum.

8 aylıkken bir gün, gündüz uyutmak için tam 1 saat uğraştım. Biberonda uyumadı, emzirdim uyumadı, kanguruda gezdirdim uyumadı, battaniyede tek başıma salladım uyumadı, sonunda ağlamaktan ve yorgunluktan sızdı ve sadece 45 dakika uyudu. O gün bu sorunu çözmeye karar verdik eşimle. Birçok video izledim, birçok kitap okudum, ama destek almadan olmayacağını anladım. Sosyal medyadan Dandini Uyku’yu takip ediyor, başarı hikayelerini okuyordum, tabii “Allahım bunlar gerçek mi”  diyerek. Yaz tatilinde bu sorunu çözüp işe kafam rahat başlamayı istiyordum. Dandini Uyku’yu aradım. Çok sıcak bir ses vardı telefonun ucunda. Gerekli bilgileri Sedef Hanım’dan aldım ve hazırlıkları yaptık. Eşim destek olmak için izne ayrıldı. İlk gün geldi, çattı. Tabii ki çok fazla stres vardı, ama kararlıydım. Bebeğimiz için bunu yapmamız gerekiyordu. Yorgunluk ve uykusuzluk bir tarafa bebeğimi battaniyede sallamak, uykuya dalmayı bilmemesi, gece defalarca uyanması ve beni uyutun der gibi ağlaması bizi çok üzüyordu.

Eğitime başlamadan bir gece önce, Hamza Bera tam 10 kez uyandı. Eşimle bunun bir işaret olduğunu düşündük. Eğitimin ilk gecesi kesintisiz uyudu. Gece uyandı ve kendi kendine tekrar daldı. Uykusuz anne-baba için nasıl bir mutluluk…

Tabii ki o süreçte her şey sorunsuz gitmiyor, ama sabırlı ve kararlı olursanız sonuç güzel oluyor. Şu an eğitim sonrası 2. Ayımız bitmek üzere ve evdeki herkes huzurlu. Özellikle bebeğimiz mutlu uyanıyor. Oyuncaklarıyla kendisi oynuyor. Dikkat süresi arttı. Mızıldanmaları bitti ve eğitim sürecinde 4 tane dişi çıktı. Şimdi de 2 diş daha geliyor ve bizim düzenimiz hiç bozulmadı.

Zaman ilerledikçe her şey daha keyifli oluyor. En önemlisi kararlılık ve bebeğinize güvenmek… Dandini Uyku olmasaydı başaramazdık. Her an ulaşabilmemiz, verdikleri destek ve güven gerçekten eşsiz. Özellikle kriz anlarında direkt çözümle gelmeleri insanı rahatlatıyor ve her şey tıkır tıkır işliyor. Yaşadığımız huzuru kelimelere dökmek çok zor. İstiyorum ki aynı problemleri yaşayan her bebek ve aile bu huzura kavuşsun. Uykusuz anne ve babalar, biliyorum, bu hikayeleri okuyup “hadi canım oradan”  diyorsunuz. Ama inanın, bebeğiniz için vereceğiniz en doğru kararlardan bir tanesi olacak ve bebeğiniz uykuya her daldığında ve mışıl mışıl uyuduğunda “iyi ki” diyeceksiniz.

NAİLE KARATAŞ

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?