Hakkımızda

Selen SUFRİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2015 doğumlu bir kız çocuk sahibidir.

Sedef FENİK

İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat mezunudur. 2014 doğumlu bir erkek çocuk sahibidir.

Hikayemiz

Dandini Uyku Danışmanlığı; 0-5 yaş arası bebeklerinin/çocuklarının uyku sorunlarını çözmek isteyen ailelere danışmanlık hizmeti vermek üzere Selen Sufri ve Sedef Fenik tarafından kuruldu.

Sedef ve Selen’in hikâyesi; henüz bebekleri doğmadan önce gittikleri hamile yogasında başladı. O sırada birbirlerini hiç tanımayan bu iki anne, birlikte yoga yaparak, bebekleri ile duygusal bağ kurarken, doğum sonrası uykusuz gecelerin kendilerini beklediğinden habersizdi.

Sedef, 2014 yılı Kasım ayında oğlu Deniz Arel’i dünyaya getirdi ve onun için uykusuz geceler böylece başlamış oldu. Selen de Sedef’ten iki ay sonra, 2015 yılı Ocak ayında dünyaya getirdi kızı Karen’i.

Hem Deniz Arel, hem de Karen, doğumlarından itibaren uyku sorunları yaşamıştı. Artık her gece uykusuz geçiyor, Selen ve Sedef uykusuzluktan yorgun, yıpranmış, gergin ve mutsuz günler geçiriyor, anne olmanın keyfini yaşayamıyor, bebeklerine ve kendilerine kaliteli zaman ayıramıyorlardı. Aile yaşantıları da uykusuzluk ve yorgunluk nedeniyle sekteye uğramıştı. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildi.

Doğum öncesi bebek bakımı, gelişimi, beslenmesi gibi çeşitli konular hakkında birçok kitap okuyan bu iki anne; bebek uykusu konusundaki bilgilerinin eksik olduğunu, doğum öncesi bu konuya hiç eğilmediklerini fark ettiler. Bebekleri de uyutmanın bir yolu olmalıydı ve bunu öğrenmeye kararlıydılar!

Uyku konusunda birçok kitap okuyarak, bebeklere kendi kendine uyumanın öğretilebilir bir beceri olduğunu keşfettiler. Bu konudaki farklı ekoller, farklı uyku eğitim metotları, bebekleri sakinleştirme yolları, bebeklerde sağlıklı uykunun önemi gibi pek çok konuyu derinlemesine araştırıp, çeşitli seminerlere dahi katıldılar.

Gel gelelim ki; hayatlarındaki en değerli varlıkları olan Karen ve Deniz Arel’in uyku sorunlarını çözmek, kitaplarda yazıldığı kadar kolay değildi. Başarabilmek için bilginin yanında desteğe de ihtiyaçları vardı. İlk olarak, bu konuda profesyonel yardım almaya karar veren Selen oldu. Bu kararın, hayatının en doğru kararlarından biri olduğunu da her fırsatta dile getirmektedir. Karen 6 aylık olmuştu ve uyku eğitimi için çok doğru bir zamandı. Aldığı profesyonel destek ile çok kısa süre içerisinde gece boyunca uyumaya, bebeği ile kaliteli zaman geçirmeye ve anneliğin tadını keyifle çıkarmaya başlayan Selen; kızı Karen’in de uykuyu çok sevdiğini ve gün içinde öğrenmeye açık mutlu ve huzurlu bir bebek olduğunu fark etti.

Selen, yaşadığı bu deneyimi Sedef ile paylaşarak, birlikte Deniz Arel’in de uyku sorunlarını çözmeye karar verdiler. 9 aylık olan Deniz Arel’de artık geceleri mışıl mışıl uyuyor, sabahları müthiş enerji ve coşkuyla uyanıyor ve gündüzleri de huzur içinde etrafına gülücük saçıyordu. Tahmin edebileceğiniz gibi Sedef de eski neşesine kavuşmuş, mutlu huzurlu aile yaşantısına geri dönmüştü.

İki arkadaş, çok kısa süre içerisinde yaşam kalitelerinin artması sonucu, bu alanda uzmanlaşmaya ve kendileri gibi uyku sorunları yaşayan ailelere, uyku ile ilgili tüm olumsuzlukları deneyimlemiş iki anne olarak, yardım etmeye karar verdiler.

Bunun üzerine, Amerika’daki International Maternity and Parenting Institute’de yaklaşık bir yıl süren “Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Koçluk Eğitim Programı”nı tamamladılar.

Gerek eğitim süreçleri boyunca, gerekse eğitim sonrası, dünyanın birçok yerinden uyku koçları ile irtibat halinde olarak, çok çeşitli uyku sorunlarını ele alabilme imkânı buldular. Eğitim sonrası Türkiye’de de birçok aileye danışmanlık hizmeti vererek, farklı bebek ve aile yapıları üzerinde çalışmalar yaptılar. Uyku konusunda yaşadığınız zorlukları çok iyi bilen ve bu nedenle sizi çok iyi anlayan iki anne olarak, sizinle de çalışmak için sabırsızlanıyorlar.

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?