Eymen BOZKURT, İstanbul – 5 Aylık

Eymen BOZKURT, İstanbul – 5 Aylık

eymen-aile-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Eymen BOZKURT, İstanbul – 5 Aylık

Merhaba bu da bizim öykümüz;

Biz öncesinde gördüğümüz hikayelerdeki gibi büyük gaz sancıları, reflü, alerji gibi sorunlar yaşamadık. Sadece düzensizliğimizi düzeltebilmek istedik. Eymen’in bana göre düzenli bir uyku alışkanlığı vardı ya da ben öyle sanıyordum.

Gece 22:00’de uyuyor, sabaha karşı 4-5 gibi uyanıyor, karnını doyuruyordum ve sabah 7-7:30 gibi uyanıp güne başlıyorduk. Aslında minicik bebeği kendimizle bir tutmuşuz, şimdi anlıyorum.

Uykuya dalışlarımızda sorun olduğunu kabul ediyorum. Ayakta bir yandan emmek, diğer yandan sallanmak olmazsa olmazıydı ve kazara yorulup oturursak da yaygarayı basıyordu. En azından bu, sadece ilk uykuya geçişte geçerliydi. Diğer uyanışlarda oturmama izin vererek insaf etmişti.

Gündüz uykularımız ise daha kötüydü. Yerine bıraktığım an ya da bırakıp yavrum ne güzel uyuyordur diye düşünerek odanın kapısından baktığım an göz göze gelirdik küçük beyle.

Sonrasında bayram tatili için şehir dışına çıktık. Biraz daha iyi diye düşündüğüm gece uykuları ve o düzensiz düzenimiz tepetaklak oldu. Ağlayarak ve sıçrayarak uyanmaya başladı. En kötüsü ise, meme artık Eymen için beslenme aracı değil, emzik niyetine kullandığı bir uyku arkadaşına dönüştü.

Birkaç arkadaşım çocuklarına uyku eğitimi verdiği için böyle bir eğitimden haberdardım. Ancak 4,5 aylık bebeğin eğitilmesi konusunda çekincelerim vardı. Eşim de dahil olmak üzere herkes, bu kadar küçük çocuğun eğitimden ne anlayacağını, o çocuğa nasıl kıyacağımı, onun o kadar ağlamasına nasıl içimin el vereceğini sorguladılar. Sadece konuştuklarını, çocuğuma ya da bana bir faydalarının olmadığını, bebeğinle biraz da biz ilgilenelim diyen olmadığını fark edince kulaklarımı kapadım ve eşimi de ikna edip uyku danışmanı arayışı içine girdim. Birkaç yeri aradım, mail attım. Ancak, nedendir bilmem, dönüş alamadım. Sonra tesadüfen Dandini Uyku’nun tanıtımını gördüm. Durumumuzu onlara da anlattığım bir mail ilettim. Yine cevapsız kalacağımı sanıyordum ama Sedef Hanım dönüş yaptı. Her şeyi konuştuk, yapmam ve yapmamam gerekenleri tek tek anlattı.

Eğitimimizin başladığı ilk günler çok zordu. Bebeğim ağladıkça vicdanım sızlıyor, vazgeçmemek için kendimle savaşıyordum. Her savaşın sonunda bebeğimin huzurlu bir uykuya daldığını görüp katlanmam gerektiğini öğrendim. Destek olacak kimsem de yoktu. Eşimin, çalışma saatleri nedeniyle, eve dönüşü Eymen’in uyku saatleriyle çakışıyordu. O yüzden, bu süreçte sadece Eymen, ben, Sedef Hanım ve Selen Hanım vardı.

Eğitim ilk 3 günden sonra su gibi akıp gitti ve eğitimimiz biterek mezun olduk. Eymen 4,5 aylıkken başladığımız eğitimimizin 2 haftası bitip mezun olduğumuzda, artık hem uykusu, hem beslenmesi düzenli, huzurlu bir bebeğimiz vardı. Biz de, bebeğimiz de şimdi daha mutluyuz. Artık bizim bebeğimiz de uykucu diyebiliyoruz. Eğitmenlerimiz Sedef Hanım ve Selen Hanım’a bize kılavuz oldukları ve bu süreçte gösterdikleri sabır için çok çok teşekkür ediyoruz.

MİRAÇ BOZKURT

 

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?