Eylül TANRIKULU, İstanbul – 5,5 Aylık

Eylül TANRIKULU, İstanbul – 5,5 Aylık

eylul-aile-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Eylül TANRIKULU, İstanbul – 5,5 Aylık

Nereden başlayacağımı bilemiyorum… Sorunlu bir hamilelik, erken doğum ve prematüre bir bebekle hastaneden çıkmıştım. Biliyorum zor olacaktı her şey, ama bu kadarını da beklemiyordum.  İlk aylar yoğun gaz sancıları ve neredeyse tamamı uykusuz geçen geceler tüm sabrımı, enerjimi alıyordu. Bebeğim sağlıklıydı ve buna şükretmem gerektiğini biliyordum, ama mutsuz ve yorgundum.

Acemilik ve çaresizlikle ne söyleniyorsa deniyordum. Önce kucakta uyutmaya başladık Eylül’ü. Sonra beşikte salladık. Bir zaman sonra onlar da işe yaramadı ve elde sallamaya başladık. Baktık elde sallamak çok zor, en azından ayakta sallayalım da biz de biraz dinleniriz diyorduk. Gün geçtikçe ve Eylül büyüdükçe bu yöntemlerin hiçbiri çözüm olmadı ve gecede en az 15 kez uyanan ve uyumak için yarım saat çaba sarf edilen bir bebek oldu Eylül. Hep mutsuz, hep huysuz ve hep uykuluydu. Tabii ben de hep yorgun, mutsuz ve çaresizdim. Bu böyle gitmez diyordum, ama çevremdeki büyükler çocuğun huyu bu, bazı çocuk uyumaz, 40’ı çıksın, 3 ayı dolsun, ek gıdaya geçsin diye diye oyaladı beni.

Ta ki canıma tak edip internette araştırma yaparken Dandini Uyku ailesine rastlayana kadar sürdü bu umutsuzluk. Can havli ile aradım ve ağlamaklı bir şekilde çaresizliğimi bir çırpıda anlattım. Selen Hanım öyle sıcak bir ses tonu ile benimle konuştu ki daha o an anladım hayatımızda bir şeylerin değişeceğini. Eğitim öncesi hazırlıkları bir an önce tamamlayıp başlamak istiyordum.

İlk günler zordu, ama ben daha zorunu yaşamıştım. Hem zafere giden yolda çekilen çile kutsaldı J Tüm bebeklerin aksine ilk olarak gündüz uykuları düzene girdi Eylül’ün. Her çocuğun yapısı ve karakteri farklıdır diyip her tökezlediğimizde yeni çareler buldu bu iki melek bize. Şimdi mezuniyet zamanımız gelmiş, ama biliyorum ki yine ne zaman ihtiyaç duysak bir telefon uzağımızdalar.

Uykusuz anneler; şunu bilin ki önce siz mutlu ve dinç olacaksınız ki çocuğunuz da mutlu olsun. Mutlu anneler mutlu bebekler yetiştirir.

İyi ki yollarımız kesişmiş sizinle. Ömür boyu size minnettar kalacağım.

GÜLÇİN TANRIKULU

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?