Enes Buğra ÇAM, Şırnak – 12 Aylık

Enes Buğra ÇAM, Şırnak – 12 Aylık

img-20200624-125948
Sizde Uykuculara Katılın

Enes Buğra ÇAM, Şırnak – 12 Aylık

Enes Buğra doğduğunda aslında çok kolay uyuyabilen bir bebekti. Lakin o meşhur gaz sancılarımızdan dolayı onu sallayıp hoplatana kadar tabii ki. 8 aylık olana kadar hep sallayarak uyudu. Halbuki ben sallama karşıtı bir anneydim; ama mecbur kalmanın vicdan azabını çekerek sallayarak uyutmaya devam ettim. Gelin görün ki 8. aydan 1 yaşa kadar sallasam da uyumadı. Aslında uyuyordu, ama uyutana kadar saatler geçiyordu. Yani sorun uyumama değil, uyutma şekliydi.

Uyku eğitimini hep araştırdım. Kitaplar okudum. Kendimce yöntemler denedim; ama hep eksik kaldım. Halbuki ben bir eğitimciyim. Bunu da başarabilirdim ama, 30 tane öğrenci ile baş eden ben, minicik bir bebekle baş edemez hale gelmiştim.

Çok fazla uyku eğitimi veren kişi var; ama bana en makul gelen Dandini oldu. İlk başlarda oğlum çok ağladı ve ben ağladığı için yanlış mı yapıyoruz dedim. Öğrenilmiş çaresizlik kaygısı olunca da panikledim. Ama sonra düşündüm ve kendim eğitim vermeye kalktığımda, ağladığı zaman kısa sürede müdahale ediyordum; anne yüreği işte… Biraz beklemek lazımmış; sabretmek gerekmiş ve aslında benim oğlum kendi kendine sakinleşip uyuyabilirmiş. İlk 4 günümüz çok ağlamaklı geçse de, 5. gün mucize gibi artık ağlamalar kesildi ve oğlum kendi kendine uyumaya başladı. Arada ufak tefek aksaklıklar illa ki oluyor. Hatta bebeğimiz geceleri ara sıra uyanıyor. Ama 13 aydır ilk kez deliksiz 5 – 6 saat de olsa uyuyabilmenin değeri inanın paha biçilemez.

Bu süreçte destek olan Dandini Uyku Danışmanlığına çok teşekkür ediyorum. Özellikle Sedef Hanım’ın başını çok ağrıttım. Ama her defasında bir çözüm yolu sundu. Bana verdiği destek için ayrıca teşekkür ediyorum.

Ennur ÇAM

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?