Ela ŞENER, Ankara – 28,5 Aylık

Ela ŞENER, Ankara – 28,5 Aylık

ela-sener
Sizde Uykuculara Katılın

Ela ŞENER, Ankara – 28,5 Aylık

Ela’yı 2. ayından beri ayakta sallayarak uyutuyorduk. Ayakta sallanmayı o kadar benimsemişti ki uykusu geldiğinde ve gece uyanmalarında “beni ayakta sallar mısınız?” teklifiyle yanımıza geliyordu 🙂 İlk başlarda ayakta sallamak bize çok problem yaratmasa da ilerleyen zamanlarda Ela’nın ağırlaşması, zor uykuya dalışları ve her uyandığında sallanmayı beklemesi bizde kabus olmaya başlamıştı.

Dandini Uyku Danışmanlığından arkadaşım Ayşegül sayesinde haberim olmuştu. Kendisi bu eğitimi başarı ile tamamlayanlardandı. Instagram hesaplarını Ela’nın bebekliğinden beri takip etmeme rağmen, kendime güvenemeyişimden eğitime başlamaya bir türlü karar veremiyordum. Sürekli erteliyordum. Erteledikçe gece uyanmalarında, uzun süre uykuya dalışta problem yaşamalarımızda eğitimi neden ertelediğimle ilgili kendimle çelişiyordum. Ve bir gün bir cesaret ile, eşimden de destek alarak Dandini Uykuyu aradım.

Asistanları Sinem Hanım benimle bir uyku danışmanı olarak değil, bir anne olarak o kadar güzel konuştu ki neleri yanlış yaptığımızı o anda fark etmiş oldum. Ve sonrasında Sedef Hanım ve Selen Hanım ile tanışıp odası ile ilgili hazırlıkları da tamamladıktan sonra eğitime başladık.

İkisi de o kadar kendilerinden emin ve sabırlı bir şekilde bizleri yönlendiriyolardı ki sonucun başarılı olacağına inanmaya başlamıştım. En önemlisi de sadece uyku konusunda değil, çocuğa karşı tutarlı davranış geliştirme konusunda da beni çok aydınlattılar.

Eğitim süreci hiç kolay olmadı. Eşim, annem ve ben çok yıprandık. Çünkü Ela yaşı gereği her şeyin çok farkındaydı ve direncini kırması kolay olmadı. Ama sonunda istediğimiz noktaya geldik; şu an Ela’nın uyku saatleri düzene girdi ve en önemlisi biz olmadan kendi kendine uykuya dalabiliyor.

Bu üç süper kadınla tanıştığım için gerçekten çok mutluyum. Tabii şunu da belirtmek isterim; 28 ay eğitime başlamak için geç bir zaman. Bebeğiniz küçük ise hiç ertelemeyin, bir an önce uykuya kavuşun. Ve de en önemlisi sevgili anneler; korkmayın, etrafa kulak asmayın, çünkü siz her zaman çocuklarınızı herkesten daha çok düşünenlersiniz. Onlar için kötü bir şey asla yapmazsınız. Bütün bebeklerin ve annelerin uykuya kavuşması dileğiyle…

Duygu DEDE ŞENER

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?