Ekin TOKER, İzmir – 5,5 Aylık

Ekin TOKER, İzmir – 5,5 Aylık

ekin-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Ekin TOKER, İzmir – 5,5 Aylık

Ekin doğdu ve doğarken uyumamaya yemin etmiş gibiydi 🙂 İlk iki ay, gece gündüz her an memede yaşadı. Gündüz uykusu yoktu, sadece emerken ara ara kestiriyordu. Geceleri de en geç 2 saatte bir uyanıyordu. Önce bir kırkı çıksın, sonra üç aylık olsun düzelir dedik. Düzelmedi ve daha da kötüye gitti. Pilates topunun üstünde zıplaya zıplaya uyutuyorduk Ekin’i. Top evimizin demirbaşı olmuştu, bizle oda oda dolaşıyordu. Önce hafif hafif sallanarak uyuyan Ekin, zaman geçtikçe şiddetli sallanmak istemeye başladı. Uyuttuktan sonra yerine koymaya kalksak hemen uyanıyordu. Sırf uyusun diye, topun üzerinde oturmaya devam ediyorduk ama zaten en fazla 40 dakika uyuyordu. Uyandığındaysa, hırçın ve mutsuz oluyordu. Hava kararmaya başlayınca, ben bunalıma giriyordum gece nasıl geçecek diye. Artık yatağında hiç uyumaz olmuştu.

Bir gece, sadece 8 dakika yatağında uyudu ve bizim pilimiz gerçek anlamda bitti. Uyku eğitimi ile ilgili birçok kitap, blog yazısı ve deneyimler okumuştuk ama başlayacak gücü bulamıyorduk. Demek ki en dibe batmamız gerekiyormuş başlamak için. 1 saat bile kesintisiz uyuyamadığı için kafayı yemek üzere olan ben, internetten Sedef Hanım’ın numarasını buldum ve hemen aradım. Gayet güzel konuştuk ve tüm cevapları beni tatmin etti. Ekin’in bazı sağlık problemleri sebebiyle başlamayı 1-2 hafta erteledik. Biz, eve gelerek bize destek olmalarını istemiştik. Bir yandan onlara inanmak istiyor bir yandan da gelip “Ekin gerçekten de çok zor bir bebekmiş, bizim yapabileceğimiz bir şey yok” demelerinden korkuyorduk. Ama tabii ki öyle olmadı :)

Ekin, eğitimin ikinci gecesi deliksiz uyudu. Çok çok çok şaşkındık. Gece uykuları çok hızlı bir şekilde düzene girdi, gündüz uykuları biraz daha zor oldu ama oldu. Çok da güzel oldu.  Aradığım her an Selen Hanım’a da Sedef Hanım’a da ulaşabildim ve her sorumu uzun uzun açıklayarak yanıtladılar. Eğitim sırasında, doğru olanı bilseniz bile birinin size yol göstermesi ve destek olması şahane bir şey. İkisine de çok teşekkür ediyoruz. Ekin uykusunu aldığı için çok daha mutlu bir bebek, biz de daha enerjik ebeveynler olduk.

Yalnız Selen Hanım’a bir de özür borçluyum. Kendisi bana, eğitim süresince ve sonrasında, Ekin gece boyunca kesintisiz uyuyacağı için evde birini bırakarak, eşimle rahat rahat dışarı çıkabileceğimi söylemişti. O an o kadar komik ve imkansız gelmişti ki, evde şaka konusu yapmıştık bunu ve bayağı da eğlenmiştik. Ama haklıymış, şimdi Ekin’i uyutup, annemi evde bırakıp eşimle dışarı çıkıyor ve Selen Hanım’ın kulaklarını çınlatıyoruz :)

                                                                                                           GİZEM TOKER

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?