Ege ÖNDER, İzmir – 8 Aylık

Ege ÖNDER, İzmir – 8 Aylık

resimv2
Sizde Uykuculara Katılın

Ege ÖNDER, İzmir – 8 Aylık

Uykusuz geceler, neredeyse saatte bir uyanmalar, tekrar uykuya dalmak için tekrar tekrar emmek istemeler… Gecenin yorgunluğuyla geçen gündüzler, tüm gece emdiği için gündüz ek gıdalarının tadına bile bakmak istemeyen minik bir bireyle mücadeleler… Bütün bunları sanki sadece ben yaşıyordum ama sordukça, okudukça anladım ki aslında çoğu annenin yaşadıkları tıpkı benim gibiydi. Kimisi yaşı büyüdükçe uykusunun düzene gireceğini söylüyor bu durumu kabulleniyor, kimi okul çağına gelmiş hala birlikte yattıklarını söylüyor, uyku eğitiminin çocuğu ağlatmak olduğunu söylüyorlardı.

Benim ise artık ne kendime ne çevremdekilere sabrım kalmıştı. 9 ay özlemle bekleyip tüm detayları düşünüp hazırlıklar yapmış, onun için herşeyin en iyisi için çabalayan anne, bebeği henüz 8 aylıkken tükenmiş, her gün bitkin, yorgun, bir o kadar kızgın hale gelmişti. Bu halde ne kendime ne eşime ne de bebeğime hiçbir şey veremezdim, onları daha da mutsuz etmeye başlamıştım.

Uyku eğitimini çok araştırdım, okudum. Aslında uyku eğitiminin anne baba için kolaylıklar sağladığı en görünen nokta olsa da önemsenmesi gereken yanı bebeğin düzenli ve ihtiyacı kadar uyuması ile gelişiminin desteklenmesi. Doktorumuzun da referansıyla Dandini Uyku ile tanıştık. Kendileriyle yaptığımız görüşme sonucu eğitimi almaya karar verdik.

Verdiğimiz bu kararın ne kadar doğru bir karar olduğunu her gün görüyor, Selen ve Sedef Hanım’ı her gün anıyor ve bu sorunları yaşayan herkese bizim kurtarıcı meleklerimizi tavsiye ediyorum.

Uyku eğitiminin aslında bahsedilen gibi çocuğu ağlatmak olmadığını bizzat ben kendim yaşayarak gördüm. Tabii ki önceki düzene alışan bebek yine eskisini arayacak, bunu protesto etmek için ağlayacak. Ama bu alışana kadar geçen bir süre yalnızca.

Ben de bu tedirginlikleri yaşadım, taa ki eğitimin 2. gecesinde sizi 1 saat bile uyutmayan miniğin kesintisiz uyuduğuna şahit oluncaya kadar. Tüm yaşadıklarınız, ümitsizlikleriniz yorgunluğunuz bulut olup yok oluyor ve yerini kocaman bir oh alıyor.

Kurtarıcı meleklerimiz, her ikisine de destekleri ve yardımları için sonsuz teşekkür ederim. Bu süreçteki en önemli şey; destek. En büyük desteği eşimden, sonra Selen ve Sedef Hanım’dan aldım. Biliyorum ki danışmak istediğim bir şey olursa ya da desteğe ihtiyaç duyarsam hep oradalar, bu desteği de hissettirdikleri için ayrıca çok teşekkürler.

EMEL ÖNDER

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?