Efe TARHAN, Ankara – 6 Aylık

Efe TARHAN, Ankara – 6 Aylık

efe-tarhan-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Efe TARHAN, Ankara – 6 Aylık

Heyecanla beklediğim bebeğim gelmişti, ama “9 ay  içerde yeterince uyudum, artık uyumayacağım” der gibi gelmişti. İlk bebek olduğundan annemin tecrübeleri benim için önemliydi. Yeni bebek alışır, düzelir dediler ama ne fayda. Uykusuzluk son sürat beni esir almış artık sabrımla oynarken Efe’nin her gece kırdığı rekor bir sonraki gün yeni rekoruyla tarih oluyordu. Efe, uykuyu sevmiyor sanıyor bazen bir çocuk değil de yarasa doğurduğumu düşünüyordum 🙂 Gündüzleri güzel uyuyor, fakat geceleri en fazla 45 dakika uyuyordu. Uykusuzluk öyle büyük bir çaresizlik ki yanlış olduğunu bildiğiniz herşeyi uyuması için deniyorsunuz. Efe 2,5 aylıkken yanıma almaya başladım, kokumla uyuyacağını düşündüm. Yanımızda iki hafta güzel ve düzenli uyudu. İki hafta sonra eski düzenine geri döndü, ayakta sallamalar başladı, fakat sonuç aynı. Uyuyor en fazla yarım saat sonra tekrar uyanıyordu. Ayakta sallayarak uyutmaya çalıştığımız yavrumuz ne ara çamaşır sepetinde uyumaya başlamıştı, ne ara bu düzene alışmıştı hatırlamıyorum. Hatırladığım tek şey uyusun da sepette de olsa uyusun deyişlerim…

Efe’ye uyku eğitimi vermem gerektiğini biliyordum fakat nasıl yapacağımı bilmiyordum. Okuduğum kitaplardaki yöntemleri deniyor fakat her girişimimde başarısız oluyordum. Bir arkadaşımla sohbet ederken bana profesyonel destek alabileceğimden bahsetti. Yaptığım araştırmalar sayesinde Dandini Uyku ile tanıştım. 

Sedef Hanım ile telefonda konuştuk, sorduğum bütün soruları kafamda anlamlı bir yere koydu Sedef Hanım. Bir taraftan onlara çok güveniyor bir taraftan da ya uyumazsa ne yaparım diye düşünüyordum.

Efe eğitimin ilk günü beni hiç yormadı sanki hemen alışacak gibiydi ilk gece 3 kere uyandı biz buna bile razıydık 🙂 Eğitimin 4. Gecesi Efe deliksiz uyumaya başladı. Bizim için mucizeydi, eşimle sürekli şaşırıyor, nazarımız değecek diye bile korkuyorduk. Aradığım her zaman Selen Hanım’a ve Sedef Hanım’a ulaşabilmek, her sorumun cevabını uzun uzun alabilmek harikaydı. Bu süreçte benim gerginliğimi en iyi şekilde yumuşatarak sadece eğitime odaklanmamı sağlayan uzakta olsa bile yanı başımda hissettiren bu iki muhteşem insana teşekkür ederim. 

Efe şimdi gündüzleri düzenli uyuyor. Geceleri ise söylerken bile şaşırıyorum ama deliksiz uyuyor. Bizde eşimle son 6 aydır yapamadığınız aktivitelere vakit ayırabiliyoruz. İyi ki tanıdım sizi, iyi ki varsınız.

MELTEM TARHAN

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?