Duru GÖNEN, İstanbul – 6 Aylık

Duru GÖNEN, İstanbul – 6 Aylık

img-20190120-wa0034
Sizde Uykuculara Katılın

Duru GÖNEN, İstanbul – 6 Aylık

Duru doğmadan önce ayağımda sallamam, emzirerek de uyutmam diyen bir anne adayıydım. Gel gelelim Duru sağlıkla doğdu ve günler geçmeye başladı. İlk 45-50 gün hayal gibiydi. Duru’yu rutin işlerini yaptıktan sonra (emzirme, bez değişim, gaz çıkarma vs.) nereye bırakırsam hareket dahi etmeden orada uyuyor, ben uyandırmadan da uyanmıyordu. Hep böyle devam edecek sandım. Kızımla beraber “Bebek sallanmadan uyur mu canım?”  diyen teyzelere karşı ilk galibiyetimizi de almıştık.

Duru 2. ayını doldurduğunda tatile gittik. Uzunca bir tatildi. Günler geçtikçe Duru’nun koyduğum yerde uyumadığını fark ettim. Eskisi gibi değildi, büyüyordu. Bir gece (saat 3 falan), bir baktım ki asla sallamam diyen ben Duru’yu ayağıma almış, sallıyorum. Sonrasında Duru birden emerek uyumaya başladı. Her uyku öncesi mutlaka emiyor, uykuya dalana kadar bu böyle devam ediyordu. Özellikle akşam uykusuna ilk geçiş çok zor ve uzun sürüyor, ikimiz de bitap düşüyorduk. Bazen ben de pes edip uyutmuyordum. Aksam 10-11, 6 aylık bebek, gözleri kan çanağı halinde bizimle oturuyordu. Gece 3-4 kez kalkıp emip tekrar uyuyordu. Bazen eşimden yardım istiyordum uyutsun diye, ama Duru uyku için bana bağımlı olduğundan diğer tüm kişileri ve metotları reddediyor, deli gibi ağlıyordu. Yine bir akşam; eşimin, “Ben nasıl uyutacağım, seni istiyor. Baksana nasıl ağlıyor.” cümlesinin üstüne eğitime karar verdim ve ertesi gün araştırmaya başladım. Dandini Uyku Danışmanlığından daha önce başka bir arkadaşım da bebeği için eğitim almış ve başarılı olmuştu. Onun da cesaretlendirmesiyle hemen aradım ve eğitime başladık.

Eğitim ilk günü, Duru kendi yatağında ve emmeden uyudu. Eğitim sürecimiz boyunca Selen Hanım ve Sedef Hanım’ın verdikleri ipuçları ve yardımlarıyla bu işi başardık. 14 gün sonunda da uykucu olarak mezun olduk. İyi ki tanımışım Sedef Hanım ve Selen Hanım’ı. Kızım ve kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri bu eğitim oldu.

Bebeğiniz uyumayı öğrenebilir. Sadece cesaret, sakinlik ve kararlılık gerekiyor. Gerisini zaten Selen Hanım ve Sedef Hanım hallediyor. Lütfen bebeğinize ve kendinize güvenin.

Sevgiler…

BİLLUR GÖNEN

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?