Dandini Uykucularımız

Doruk NUR, İzmir - 11 Aylık

Doruk NUR, İzmir - 11 Aylık

Dün gibi hatırlıyorum Dandini mezunlarının uyku maceralarını eşimle oturup okuyuşumuzu. Nasıl yani, gerçekten deliksiz sabaha kadar uyuyorlar mıydı? :) Yok artık; gerçekten yatağa bırakıp odadan çıkıyorlar ve bebekleri ağlamadan mışıl mışıl uykuya mı dalıyordu? :) Şu an bu satırları yazdığımıza inanamıyoruz. Yüzümüzdeki kocaman gülümsemeye şahit olmanızı çok isterdim. Evet; hayaldi gerçek oldu.

Doruk da her bebek gibi emerek uyuyordu ve bu durum evde kalmaya başlamamız itibariyle daha da arttı. Gündüzleri bizi yormuyordu, doğduğundan beri belli bir düzenimiz vardı. Ama geceleri çok sık uyanmaya başlamıştı. Hem eşim, hem ben çok yoruluyorduk.

Uzun araştırmalar sonucunda Selen Hanım ve Sedef Hanım'la tanıştık. Bize çok güzel bir program hazırlamışlardı. Biliyorduk ki bu süreç kolay olmayacaktı. Ama gerçekten çok kararlıydık.

İlk eğitim günümüzde Doruk'u yatağına bıraktık. İnanın, içimden sanırım başaramayacağız diye geçirdim. Hatta bunu sevgili eğitmenlerimizle de paylaştım. Ama bizi öyle güzel cesaretlendirdiler ki... O an söyledikleri benim için çok kıymetliydi. Odaya girdiğimiz an o cümleleri geçirdim hep kafamdan. ''Ben bebeğimin yanındayım ve o güvende.'' İnanın sadece 1 gün sürdü zorluğu. 2. gün biraz daha alıştı ve 3. gün deliksiz ve desteksiz uykunun keyfine vardık. Hem anne-baba olarak biz, hem de bebeğimiz. Bu satırları okuyorsanız eğer size de cesaret olsun. İnanın en doğru yerdesiniz ve en doğru kararı verdiniz.

Seray NUR