Destina DÜRÜSEL, İzmir – 6 Aylık

Destina DÜRÜSEL, İzmir – 6 Aylık

photo-2020-11-19-19-22-19
Sizde Uykuculara Katılın

Destina DÜRÜSEL, İzmir – 6 Aylık

Herkese Merhaba,

Hamilelik sürecim boyunca uyku eğitimi ile ilgili pek çok yayın okumuş ve çok kararlı bir şekilde  doğuma girmiştim. Ama doğduğu andan itibaren kucağımızdan indirmeden, “gık” dedirtmeden 4. aya kadar geldik.

Destina gündüz uykuları zaten pek olmayan bir bebekti, ama gece düzenini bozmazdı. Bu da ister istemez kızımın ritmi bu diye düşünmeme sebep oluyordu.

4 ay bittiğinde yavaş yavaş uyku düzenini bozduğunun sinyallerini verdi. Gündüz tamamen uyumayı bıraktı. Geceleri ise en uzun uykusu 2 saat olmuştu. Bir yerde bu işe dur demek istiyordum. Ama nerden başlayacağım konusunda kafam o kadar karışıktı ki. Üstüne sabırsız kişiliğim de eklenince, durum hem kızım, hem de benim açımdan kaosa dönüştü.

5 aylık olduğunda ise zaten bitmiş olan gündüz uykularının yanına bir de gece uykuları eklendi. 

Tebrikler ve alkışlar bana 🙂 Artık ne gece ne de gündüz uyutamıyordum.

Destina emerek uyumayı, sallanarak uyumayı, kucakta gezerek uyumayı sırayla bıraktı. Sürekli yeni yöntemler geliştirmeye çalışmaktan yorgun düşmüş bir anne olarak eşimin “Yeni yıl hediyesi olarak ne istersin” sorusuna, “Uyumak isterim” derken buldum kendimi. Kendime sorduğum tek bir soru vardı; ben böyle yorgunsam, kızım kim bilir ne kadar yorgun? İşte bu benim kararlılık cümlem oldu.  Dandini Uyku ile de yollarımız bu şekilde kesişti. Bu aslında onun gelişimi için yaptığım bir şeydi. Yan etkisi olarak da bebeği uyuyan ve mutlu bir anne doğdu :)

Kızım Destina artık;

Yatağına koyunca uyuyor.

Pusetinde uyuyor.

Oto koltuğunda uyuyor.

Park yatağında uyuyor.

Özden DÜRÜSEL

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?