Derin ÇALDAR, İzmir – 7 Aylık

Derin ÇALDAR, İzmir – 7 Aylık

Derin çaldar
Sizde Uykuculara Katılın

Derin ÇALDAR, İzmir – 7 Aylık

Merhaba,

Derin ilk doğduğu günden itibaren uykusuz bir bebek olacağının sinyalini vermişti. Bir de bu sorunumuzun üstüne kolik sancılarımız eklenince bizim de uykusuz gecelerimiz başlamıştı. Bu kolik sancıları, onu kucağa, sallanmaya, sürekli emme isteğine, bizi de beyaz gürültü ve aspiratör kullanmaya alıştırdı. Derin 3 aylıkken olduğu sünnet sonrasında bu sorunlarımıza bir de çarşafta sallanma eklendi. Bir süre sonra Derin’in uykusuz günleri ve geceleri çok arttı. Gün içerisinde uyanık kalma süreleri çok uzundu ve hatta hiç gündüz uykusu uyumadığı günler olmaya başlamıştı. Bu uykusuz günlerin ve gecelerin sonunda Derin huysuz ve mutsuz bir bebek oldu. “Diş çıkarıyor, sabredin”, “Büyür, sabredin”, “Zamanla düzelir” dediler ve biz hep bekledik. Fakat bekledikçe durum daha da kötüleşti  ve Derin geceleri 8-9 kere kalkmaya ve uykusuna sık emerek,  ayakta, kucakta, omuzda ve aspiratör sesiyle dönmeye başlamıştı. Bu yüzden de uyku eğitimi vermeye karar verdik.

Kabus gibi geçen son gecenin ardından uzun süredir araştırdığımız, fakat vakit ve cesaret bulup başlayamadığımız uyku eğitimine Dandini Uyku ile başladık. Çok kararlı olmamıza rağmen ümidimiz pek azdı. Fakat ilk denemelerimiz bile mucize gibiydi gerçekten. Tabii ki zor geceler oluyor, fakat kararlı ve tutarlı olunca her şey yoluna tekrardan giriyor. Uyku düzenimizi sağlamakla birlikte hem beslenme, hem de günlük aktivitelerimizi de düzenledik. Böylelikle bizim de hayat kalitemiz arttı.

Aslında Derin’in dilinden anlamıyormuşuz. Bu dili bize öğreten ve fark ettiren Selen Hanım ve Sedef Hanım’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu süreçte yaşadığımız her soruna yerinde, profesyonelce ve sabırla doğru müdahalelerini ve yardımlarını hiç eksik etmediler. Sihirli değneklerinin etkisini ömrümüz boyunca hissedeceğiz.

Teşekkürler Dandini Uyku!

GİZEM ÇALDAR

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?