Deniz ÖZCAN, Karabük – 6 Aylık

Deniz ÖZCAN, Karabük – 6 Aylık

deniz-ozcan-aile-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Deniz ÖZCAN, Karabük – 6 Aylık

Uyku eğitimini vermeye karar verdiğimde Deniz 5 aylıktı. Bu kararımın arkasındaki en büyük neden, Deniz’in uykusu olduğu halde inatla direnmesi, direnç göstermesiydi. Beş aylık bir bebek nasıl olur da bu kadar direnir aklım almıyordu artık. Uykusuz günlerimiz git gide artmaya başladıkça ben kendimi stres altında hissediyordum. Bu durum Deniz’e de yansıyordu. Çünkü uykunun anlamının bir bebek için çok önemli olduğunu, en az beslenme kadar uykunun da zorunlu olduğunu biliyordum. Deniz’in uykusuz günleri arttıkça buna çok üzülüyor, artık birşeyler yapmamın şart olduğuna inanıyordum. O günlerde uyku eğitimi konusunda düzenli takip ettiğim ve alanında uzman kişiler olan Dandini Uyku ekibinden sevgili Selen Hanım ve Sedef Hanım’dan yardım istedim. İlk telefon görüşmemi Selen Hanım ile gerçekleştirdim. O gün Selen Hanım ile konuşmam hayatımızdaki bazı şeylerin değişeceğine olan inancımı daha da arttırdı ve ben sonucu heyecan içinde bekler oldum. Deniz birçok bebek gibi sık sık emmek için uyanan, kucakta saatlerce sallanarak zor uyuyan özellikle gündüz uykuları kabus gibi bazen hiç olmayan, bazen de zorla az ve kısa olan bir bebekti. Ben bu durumun biteceği günü sabırsızlıkla bekler oldum.

Eğitimin ilk günü de Deniz gece sadece bir kez kalkmış ve takibindeki gecelerde deliksiz uyuyan, uyansa da kendi tekrar uykuya dalan bir bebek olmuştu. Zamanla gündüz uykuları da düzene girerek uzamaya başlıyordu. Bu süreçte tabii ki zorlandığımız zamanlar oldu fakat sabır, inanç ve Sedef Hanım ile Selen Hanım’ın destekleri ile üstesinden gelmek daha kolay oldu. Bu sürede gündüz uykuları ile daha çok uğraştım. Hala da düzene koymak için uğraşmaktayım. Ama Deniz doğduğundan bu yana zaten gündüz uykuları çok sıkıntılı bir bebekti. Eminim kısa sürede gündüz uykularımız da düzene girecek. Bunun için sabrediyorum. Hayatımda iyi ki yapmışım dediğim en önemli şey, oğlumun mışıl mışıl uyumasını sağlamak oldu. İyi ki uyku eğitimi verdim. Deniz ne kadar çok uyursa ben kendimi o kadar mutlu ve huzurlu hissediyorum. Bu süreçte yardımlarını eksik etmeyen, sabır, anlayış ile yol gösteren sevgili Selen Hanım ve Sedef Hanım’a yanımızda oldukları için çok teşekkürler.

GONCAGÜL ÖZCAN

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?