Deniz GÜRCAN, Burdur – 8,5 Aylık

Deniz GÜRCAN, Burdur – 8,5 Aylık

deniz-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Deniz GÜRCAN, Burdur – 8,5 Aylık

Evet, sonunda gece uykusuzluğu bize de uğramıştı. Gece sık uyanmalar, sürekli ağızda meme olmasını istemeler, yarı uykulu ayakta sallamalar, sırt ve bel ağrıları, stres ve sabah o halde işe gitmeler… Ne kadar zor bir durumdu, hem bebeğim için hem eşim hem de benim için. Bunun bir yolu mutlaka olmalıydı. Çevremdeki herkese sorar olmuştum, “ne yapabilirim” ya da “siz böyle bir durum yaşadınız” mı diye. Hemen hemen herkesten aynı cevabı alıyordum; büyüyünce düzelir yapacak birşey yok. Her geçen gün daha zor olmaya başladı ve sonunda Dandini Uyku Sedef Hanım’ı buldum, hemen aradım görüştüm, bana herşeyi açık açık anlattı. Hemen başlamaya karar verdim. Eşim önce inanmadı böyle birşey olacağına, uzaktan bize ne yapabilirler ki biz yanında yapamıyoruz dedi. Ama sonunda o da kabul etti ve başladık.

Hiç de korktuğum gibi olmadı; evet, Deniz tepki gösterdi ama kendi kendine birşeye bağımlı olmadan uyumak, bütün insanların yapısında vardı ve bunu öğretmek gerekiyordu ve oğluma da bunu öğretebilirdim. Memede uyumayı ya da ayakta sallayarak uyumayı nasıl öğrettiysem… Tepkisinin sebebi de buydu. İlk günden sonuç almıştım, gece hiç uyanmamıştı Deniz. Ama ben uyuyamamıştım. 2.gün daha iyi, 3. gün daha da iyi derken, Deniz de rutinlere alıştı. Hatta diş çıkarma döneminde başladık eğitime, ama hiç etkilemedi bizi. Eğitime başlamak, karar vermek zordu  ama zoru başarmak ve sonucunu görmek büyük mutluluk…

Şimdi oğlum, geceleri yine uyanıyor ama tekrar kendi kendine uykuya dönebiliyor. Uykusu gelince hiç birşeye ve hiç kimseye bağımlı olmadan uyuyabiliyor. Keşke uyku eğitiminin zorluğundan korkup (korkmaya hiç gerek yokmuş ) bu kadar beklemeseydim.

Veeee çok güzel bir haz karşınızdaki insanın siz leb demeden leblebiyi anlaması, ancak bu kadar olabilir. Eğitim boyunca kafamda bir sürü soru vardı, ama daha soruları sormadan hepsine cevap alıyordum. Her defasında cesaret ve güç veren Sedef Hanım’a, her zaman yol gösteren Selen Hanım’a, kısacası “uyku annelerimize” çok teşekkür ederiz.

ASİYE GÜRCAN

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?