Hepimizin bildiği gibi; her bebek/çocuk kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu bağlamda, her ne kadar bebek ve çocuklarda yaşanan uyku sorunlarında benzerlik görülse de, sorunların çözümü noktasında, bebeğe/aileye özgü yaklaşımlarla hareket etmek gerekir. Dandini Uyku Danışmanlığı olarak biz; bebekleri ile uyku sorunları yaşayan ve bu sorunları çözmek isteyen ailelerin, yaşam tarzlarına, aile yapısına, bebeklerinin yaşına, karakter özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üreterek, bebeklerine desteksiz ve bağımsız uyuyabilme becerisi kazandırmaları konusunda yardımcı oluyoruz.

Uyku eğitimi sürecinde; bebeğin ve ebeveynlerin duygusal zindeliğini ön planda tutmak için bebeği ve aileyi iyi tanımak çok önemlidir. Bu noktada Dandini Uyku olarak biz; sizden almış olduğumuz verilere dayanarak, bebeğinizin mizacını ve aile düzeninizi anlamak adına kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Çalışmamız sonucunda; bebeğinize ve size en uygun metodu tespit ederek, bu metodu nasıl uygulayacağınıza dair bilgiler içeren bir program hazırlıyoruz. Bu program içeriğinde; bebeğinizin yaşına göre değişkenlik gösteren uyanıklık ve uyku sürelerini dikkate alarak, günlük düzeninizi oluşturuyor ve eğitim sonunda da bebeğinizin ihtiyacı olan uykuyu almasını sağlıyoruz.

Dandini Uyku Danışmanlığı olarak amacımız; bebeğinizin ihtiyacı olan uykuyu almasını sağlayarak, bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı büyümesine ve bebekleri düzenli uyumaya başlayan aile bireylerinin, kendilerine ve birbirlerine vakit ayırabilmesi ile oluşan mutlu ve huzurlu aile yaşantısına katkıda bulunmaktır. Aynı zorlukları yaşayan ve bu nedenle sizleri çok iyi anlayan iki anne olarak, sizlerle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Selen SUFRİ ÜÇOK – Sedef FENİK