Cem TEMEL, İzmir – 13,5 Aylık

Cem TEMEL, İzmir – 13,5 Aylık

cem-temel
Sizde Uykuculara Katılın

Cem TEMEL, İzmir – 13,5 Aylık

Dandini Uyku ile instagramda tanıştık. Tesadüfen karşıma çıktı açıkçası. Neymiş bu acaba, bakayım resimlerine, videolarına derken bizi anlattıklarını fark ettim. Daha sonra web sitesindeki yorumları okudum. Bu yorumlar yalan olamaz, acaba biz de mi eğitim alsak diye düşünmeye başladık eşimle. Cem hiç uyumuyordu. Doğduğundan beri gecede 7 veya 8 kez kalkmaktan, kolda pışpışlamaktan, emzirmekten, ayağımda sallamaktan artık çok yorulmuştum. Yorulmuştum az kalır, hem psikolojik, hem fizyolojik olarak çok etkilenmeye başladım. Daha sinirli, huysuz, yorgun bir ebeveyn olmaya başladık eşim de, ben de. En az benim kadar o da geceleri uyanıyordu sağ olsun, ama Cem gece uyandığında illa emmek istediği için ben de her seferinde kalkmak zorunda kalıyordum. Belki inanmayacaksınız ama hiç abartmıyorum, artık uykusuzluktan bazı şeyleri hatırlamamaya başladım. Eşyaları koyduğum yeri hatırlamıyordum mesela.

Cem şu an 14 aylık ve çok şükür ki mışıl mışıl uyuyor. Dandini Evde paketini aldık biz. Sedef Hanım ve Selen Hanım da İzmir’de oldukları için evimize gelsinler, ilk gün birlikte uyutalım, sorularımızı soralım, odasını görsünler, yanlışları düzeltelim diye düşündük ve iyi ki de öyle yapmışız.

Eğitimin kolay olduğunu söyleyemem, ama zor da değildi. Etraftaki insanların en çok söylediği şeyler “çocuğu çok ağlatıyorsun”, “böyle uyuyacak mı şimdi bu”, “böyle eğitim mi olur”… Daha kötü cümleler de var söyledikleri, ama onları buraya yazmayacağım. Bir de “Cem bu akşam 19.45 ya da 20.00’de uyuyacak” dediğim zaman herkes şok oluyor ve bana kimse inanmıyordu. Ama Cem uyuyordu :)

İlk günlerde tabii ki ağladı, protesto etti. Çünkü onun alışkanlıklarını değiştirmeye çalışıyorduk. Çocuk haklı ağlamakta. Çünkü sadece ağlayarak tepkisini belirtebiliyor şu anda. Emziğini attı beşikten, kollarımızı çekiştirdi. Böyle böyle eğitimi tamamladık biz. Sabırla, zorlanmadan tamamladık.

Şu anda mı? Cem gündüz de, gece de mışıl mışıl uyuyor. Gece uyansa da kendisi tekrar uykuya dalabiliyor. Biz yatağımızdan hiç kalkmıyoruz. Ben işlerimi yapabiliyorum. Kendime zaman ayırabiliyorum. Diğer oğlumla daha çok ilgilenebiliyorum. Daha da önemlisi ne biliyor musunuz, Cem daha güzel yemek yiyor. Eskiden sabah uyandığında gözaltları şiş uyanırdı. Tamamen gitti şişlikler. Bizi ısırıyordu huysuzluğundan, uykusuzluğundan. Isırma bitti, daha uysal bir çocuk oldu. En önemli soruya da cevap vereyim bu arada. Cem artık çok ağlamıyor. Önce bir şansını deniyor tabii, ağlayacak gibi oluyor. Bakıyor, acaba biz kıyamayıp beşiğinden alacak mıyız onu diye, ama bakıyor ki anne, baba kararlı, ağlaması bitiyor. Ben en iyisi uyuyayım diyor bence ve yatıyor :)

Diyeceğim şu ki, çocuklarda sorun yok, biz çocuk nasıl uyutulur bilmiyormuşuz. Hem Cem eğitim aldı, hem de biz. İyi ki varsın Dandini Uyku. Keşke sizi daha önce tanıma fırsatımız olsaydı. Size ne kadar teşekkür etsek az. Sizi çok seviyoruz uyku perileri :)

HÜLYA TEMEL

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?