Çelik ERDAĞI, Konya – 26 Aylık

Çelik ERDAĞI, Konya – 26 Aylık

feb775af-920e-4c76-883b-19461fbc8a77
Sizde Uykuculara Katılın

Çelik ERDAĞI, Konya – 26 Aylık

Eşim ile 3 günlük bir şehir dışına çıkış planımız vardı. Bu süre zarfında oğlumuzun aile büyüklerimiz ile kalması gerekiyordu. Emerek uyuduğu için desteksiz uyutmayı öğretmem gerektiğini düşünüyordum. 3 günden ne olacak kalır bir şekilde düşüncesi benden o kadar uzaktı ki. Oğlumun düzeninin ve huzurunun bozulmaması için uyku eğitimi almaya karar verdik. Uzun süredir takip ettiğim Dandini ekibiyle hemen bir görüşme sağladık ve eğitime başladık. Eğitim süresince hiç zorluk çıkarmadı oğlum. Bizim olmadığımız sürede de Çelik’in gece ve gündüz uykuları hiç bozulmadı. İlk gece diken üstünde duran sürekli kontrol etmeye giden büyüklerimizi deliksiz uyuyarak çok şaşırtmıştı. Eğitim esnasında eleştiri yapan aile büyüklerimiz döndüğümüzde ise eğitimden ve hallerinden çok memnundular. Öte yandan döndüğümüzde uykuya geçişi kendi kendine yapabilen oğlumuz, 3 gece boyunca destek istedi bizden. İlk gece uyanması bizim onun yanında olduğumuzdan emin olmak içindi. Ağlaması ise anneyi yanında görmek istediği içindi. Biz kurallarımızı 3 gün bozduk ama sonrasında hemen toparladık. O uyanmalarını desteğimizi görmeye ihtiyacının olduğunu fark ettiğimde ise eğitimi almanın ne kadar doğru bir şey olduğunun farkına gözlerimle de varmış oldum.

Evet; bir şeyleri biliyoruz ebeveynler olarak ama bir kişinin bilmesi yetmiyor. Örneğin, uyku öncesinde yapılan TV izletmek gibi hataların çocuğunuzun uykusunu olumsuz yönde etkilediğinin farkındayız ama bunu eşimize anlatamıyoruz. Ya da bebeğin her uyandığında aslında acıkmadığını, kendi kendine de uykuya geçebilmesi için fırsat verilmesi gerektiğini biliyoruz ama eşimiz bebeğiniz dönerken çıkardığı seste bile acıktığını sandığı zaman elimizden bir şey gelmiyor.

Biz eğitim süresince bildiğimiz ama anlatmakta zorlandığımız konuları Sedef Hanım ve Selen Hanım’a sorarak ve nedenleriyle öğrenerek uyguladık. Bebeklerimizin değil, asıl bizlerin uyku eğitimine ihtiyacı varmış. Biz yaptığımız yanlışlar ile bebeğimizin uyku düzenini bozduğumuzun farkındayız artık. Biz bu süreçte anne, baba olarak çok şey öğrendik. Kaybettiğimiz motivasyonumuzu geri kazandık ve mışıl mışıl uyuyoruz artık.

Elif ERDAĞI

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?