Can Güneş KAYHAN, İzmir – 5,5 Aylık

Can Güneş KAYHAN, İzmir – 5,5 Aylık

can-gunes-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Can Güneş KAYHAN, İzmir – 5,5 Aylık

Hamileyken önceden doğum yapan herkes, “Fırsatın varken uyu, sonra uyuyamayacaksın” gibi tavsiyelerde bulunuyordu. Evet, farkındaydım. Uykusuz geceler beni bekliyordu, ama bu kadarını hiç düşünmemiştim.

Yenidoğan döneminden itibaren bizim tabirimizle uykuyu sevmeyen, uykuya direnen, saatlerce uyumasa da mutlu mesut durabilen bir bebeğimiz vardı. Hem hamileliğimde, hem de doğumdan sonra okuduğum kitaplardan yola çıkarak kendimce uyku düzenimizi yoluna sokmaya çabalıyordum. Çabalıyordum çabalamasına ama yine uyutma çabalarımız saatler sürüyordu. Ben sürekli Can Güneş’in odasında ya emziriyordum ya da kucakta sallıyordum. Uyuttuğumda da 15-20 dakika içerisinde tekrar uyanıyordu ve tekrar uyutmaya çalışıyordum. Geceleri ise tam bir fiyaskoydu. 4. ayına kadar en azından geceleri 2,3 saatte bir emen bebek gitmiş, yerine yarım saatte bir, saat başı uyanıp ağlayan, meme olmadan sakinleşip uyuyamayan, dolayısıyla da uykusuz bir bebek, anne ve baba gelmişti. Geceleri iyi uyuyamadığımızdan gündüzleri de kaliteli zaman geçiremez olmuştuk.

Uyku eğitimi vermeyi çok istiyordum ve bununla ilgili çok bilgi edinmiştim. Uyku benim için bebeğimin sağlıklı büyümesi adına beslenme kadar önemliydi ve onun uyuması için bütün fedakarlıkları  yapıyordum. 6 aylık olsun da uyku eğitimine başlayayım düşüncesiyle günlerimiz geçti. Kendi kendime süreci doğru yönetemeyip bir hata yapmak istemediğimden profesyonel destek almak istedim. Kimden alacağımı düşünürken sosyal medya vasıtasıyla Dandini Uyku ile karşılaştım. İzmir’de olmaları ve desteklerini bir süre eve gelerek yönetmeleri ve başarı hikayeleri hemen karar vermemi sağladı. Eğitim öncesi eve gelerek fiziksel koşulları kontrol ettiler ve yapılması gerekenleri söylediler.

Eğitimin ilk günü çok heyecanlıydık. Eşim bu konuda benim tam destekçimdi. Meme düşkünü bir bebeğimiz olduğu için eğitimin ilk 2 günü eşim eğitimi verdi ve sandığımızdan daha kolay oldu. Ondan sonraki günler de pamuk ipliği gibi geldi. Oğlumuz duruma çabuk adapte oldu ve bizi şaşırttı. Sanki bu anı bekliyor gibiydi. Tabii ki zorlandığımız, ne yapacağımızı bilemeyip Sedef Hanım ve Selen Hanım’a endişe ile sorduğumuz, çok sabrettiğimiz, yaşamımızı onun uyku saatlerine göre  yaşadığımız ama kesinlikle kararlılığımızdan hiç vazgeçmediğimiz zamanlarımız oldu. Şunu anladım ki; uyku eğitimi tamamen disiplin, kararlılık, irade ve bir ekip işi. Dandini Uykuyu seçerek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi şimdi mezun olduğumuzda daha iyi anladık. Destekleri, samimiyetleri, çabaları, anlayışları ve en önemlisi profesyonellikleri için çok teşekkür ederiz. Can Güneş’imiz (maşallah) şimdi yatağına bırakıp odadan çıktığımızda kendi kendine uyuyan, uyansa da uykuya kendi geri dönebilen, bir desteğe bağımlı olmayan, en önemlisi uyandığında daha mutlu, daha huzurlu, daha iştahlı bir bebek artık. Ben ise onu uyutmak için saatlerimi odasında geçirmeyen, ha uyandı ha uyanacak stresiyle yaşamayan, oğlumla kaliteli zaman geçirmeye çalışan, kendine ve ailesine zaman ayıran bir anneyim artık. Geceleri de uyuyan kısmını atlamayalım tabii ki:)

Çok teşekkür ederiz Dandini Uyku. İyi ki sizlerleydik. Meğerse benim bebeğim uyumayı çok seviyormuş.

HANDE KAYHAN

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?