Bilge ÇELİKTEN, Ankara – 4 Aylık

Bilge ÇELİKTEN, Ankara – 4 Aylık

thumbnail-photo-2021-03-22-19-40-55
Sizde Uykuculara Katılın

Bilge ÇELİKTEN, Ankara – 4 Aylık

Bilge’nin uykuları 3 ay bitene kadar çok iyiydi. 3. ayın dolmasıyla gündüz çok zor ve kısa uykular, gece de çok sık uyanmalar başlamıştı. 1 ay bu şekilde bekledik ve durum düzelmek yerine daha da artmaya başlayınca uyku eğitimini araştırdık ve başlamaya karar verdik.

Uyku eğitiminin gerekli olduğunu düşünüyorum; fakat öncelikle anne psikolojik olarak ne kadar hazır olduğunu ölçmeli, tartmalı ve uygun zamanda başlamalı. Süreç çok zordu bizim için. Uyku eğitimini tamamladık ve 3. Haftadayız. Bilge odaya bırakıp çıktığımızda ağlamaya devam ediyor. Bazen dalana kadar odasından çıkmıyorum. Bunun yanında gündüz uykuları uzadı; gece ağlamaları azaldı ve artık uyku arasında uyansa bile kendisi dalmayı öğrendi. Bunlar bizim için çok güzel kazanımlar. Siz psikolojik olarak bebeğinizin ağlamalarına ve direnmelerine hazırlıklı iseniz ve doğru zaman olduğunu düşünüyorsanız başlamanızı tavsiye ederim. Çünkü zorluklara rağmen, bebeklerin ayına uygun süre uyumaları ve kendi kendilerine uyuyabilme becerisi kazanmaları çok önemli ve çok güzel. Ayrıca süreçte sorularımıza verdiği cevaplar ve ilgisinden dolayı Sedef Hanım’a teşekkür ediyorum.

Gözde ÇELİKTEN

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?