Belinay ONUR, Konya – 7 Aylık

Belinay ONUR, Konya – 7 Aylık

belinay-onur-aile
Sizde Uykuculara Katılın

Belinay ONUR, Konya – 7 Aylık

Merhaba güzel anne! Biliyorum uykusuzsun, yorgunsun ne yapağını bilmiyorsun. Merak etme yalnız değilsin. Bir de bizim hikayemizi oku ve başaramam diyorsan başarabilirsin, bir tek benim bebeğim uyumuyor diyorsan yanılıyorsun, benimki de uyumuyordu, uyumayı bilmiyordu. Ama şimdi mışıl mışıl uyuyoruz :)

Selen ve Sedef Hanım ile Belinayımız 7 aylıkken tanıştık. İyiki de tanışmışız :)

Belinay, minik canavarımız, güzel kızımız daha doğduğu ilk günden uyumayan bir bebekti. Geceleri sabah olmazdı. 2 saat uyusam kendimi şanslı hisseder, bugün kızım uyudu derdim. Sonrasında gaz sancımız ve kolik nöbetlerimiz takip etti bizi. Bütün bunların üstüne bir de süt alerjimiz eklendi. Tadından yenmez bir bebek oldu Belinay Hanım 🙂 Bu kargaşanın içinde emerek uyumaya alışmıştı. Uyuyor, gece uyanıyor beni istiyor ben olmadığımı fark edince sinirleniyor, emzirsem bile sakinleşmiyordu. Bazen emerken hemen dalıyor, bazen de 1 saate yakın uyutmak için çabalıyordum. Tam ben uyuyacak oluyordum ki bir bakıyordum hoop Belinay Hanım tekrar uyanmış. Dediler ki “kırkı çıkar düzelir, 3 aylık olur düzelir, gazı geçer düzelir, uyku eğitimi neymiş biz kaç çocuk büyüttük düzelir, çocuk bu ağlar” daha nice nice sözler dinledim. Kızım uyumuyor, uyuyamayınca huysuzlanıyor sürekli ağlıyordu. Beni sorarsanız, gece uyumuyordum, sabah işe gidiyordum sürekli yorgun oluyordum ve kızıma yetemiyordum. Zaman geçiyordu, ama kızım düzelmiyordu daha da kötüye gidiyordu.

Belinay 2 aylıktan itibaren uyku eğitimi konusunda araştırmalar yapıyordum. Bir kere kendim denemiştim eğitim vermeyi, az da olsa başarıyı yakalamıştık ama araya aşı girince düzen tekrar eski haline döndü.

Bir gece sabaha kadar 10 kere kalkmıştık. Ertesi gün de sabah uykusuna ısrarla yatmayı reddetti. İnanılmaz huysuzlandı, ağlıyor uyutamıyorum en son 12:00’de bitap düşüp uyumuştu. Eşimle Belinay uyur uyumaz Sedef Hanım’ı aradım ve bu güzel ama yorucu maceraya başlama kararı aldık.

Elbette çok zorlandığımız zamanlar oldu. Ağladığı, uyumadığı geceler, ama hiç çaresiz ve yalnız bırakmadık kızımızı. Kızımız uyumayı öğrenirken hep yanındaydık. Eşim bu konuda en büyük destekçimdi. Etraftaki seslere kulağımızı kapadık ve sadece kızımızın iyiliği için çaba sarf ettik.  Özellikle bir akşam, Belinay uykuya bir türlü geçemedi, dakikalar geçtikçe daha da zorlaşıyordu uyuması. Bende ağlar bir şekilde Sedef Hanım’ı aradım. Sedef Hanım beni sakinleştirdi, yol gösterdi :)

Şuan mezun olduk, merak edenler için söyleyeyim; Belinay artık hiç ağlamadan 2-3 dakika içinde uykuya geçebiliyor ve geceleri uyansa bile kendisi tekrar uyuyabiliyor. Benim müdahale etmeme gerek kalmıyor. Tabii ki arada huysuzlanıp zor uyuduğu oluyor ama inanıyorum oda zamanla düzene oturacak. Şimdi kızımız uyuyabildiği için mutlu, biz de kendimize zaman ayırabildiğimiz için mutluyuz 🙂 Teşekkürler Selen ve Sedef Hanım :)

                                                                                                          GÜL ONUR

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?