Asel NURDOĞAN, Ankara – 4,5 Aylık

Asel NURDOĞAN, Ankara – 4,5 Aylık

2be3b361-8573-4fae-90fb-c07ca033f048
Sizde Uykuculara Katılın

Asel NURDOĞAN, Ankara – 4,5 Aylık

Merhaba Güzel Anneler,

Herkes gibi bizim de bir uykusuzluk hikayemiz var. Ne yazık ki birçok doğru bilinen ve öyle olması gerektiğini düşündüğümüz her şey, abartısız baştan sona yanlışmış. Bebekler o kadar uysal ki, her şey bizim yaptıklarımızla şekil alıyor.

Bu eğitime başlamadan önce ailem dahil hayatımdaki herkes; “Boş yere çocuğu ağlatma, sen nasıl annesin”, “Ağlaya ağlaya çocuk mu uyur”, “Fatma nasıl vicdanın var, nasıl kıyacaksın” vs dediler.

Benim bebeğim sabah 05:00-06:00’lara kadar uyumayan bir bebekti ve ben tam 2.5 ay, bir gün bile 1 saat uyumadım. İnanın, abartmıyorum. Yorgunluktan ve uykusuzluktan artık isyan eden ve sütü gelmeyen bir anne olmuştum. Bu ilk süreçte annemde olmama rağmen, psikolojik olarak tamamen çökmüştüm. Ardından uyku eğitimini araştırmaya başladım. Ama, hiçbir yazılan tam olarak benim sorumu cevaplamıyordu. Daha sonra İnstagram’daki bütün uyku eğitimi veren danışmanları takip ettim ve hepsiyle irtibata geçtim. Ama bir Sinem Hanım vardı ki, Dandini Uykunun asistanı, beni çok iyi anladı ve benimle mükemmel ilgilendi. Karşılıksız, benimle bir anne gibi, bıkmadan, yılmadan, tüm sorularımı uzun uzun anlatarak yanıtladı. Sürece hemen başlayamayacaktık. Çünkü bebeğim 3 aylıktı ve bir ay daha beklemem gerekiyordu. Bana bu bir ay içerisinde neyi, nasıl yapmam gerektiğini söyledi.

Bir ay daha idare ettikten sonra o güzel gün, yani eğitimin ilk günü geldi. Ben hem çok heyecanlı hem de çok endişeliydim. Ve programı defalarca okudum. Asel baştan aşağı yepyeni bir düzene girecekti. En ufak bir yanlış yapmadım tabii. Abartmıyorum; her şeyi harfiyen uyguladım ve daha ilk günden itibaren Asel mükemmel bir gece geçirdi. Gidip bakıyordum neden uyanmıyor diye. Ama kızımın istediği de aslında doğru olanı yapmammış. Eğitim boyunca sabretmeye ve en önemlisi tutarlı olmaya çalıştım. Bir ara eğitime devam etmek istemediğimi söyledim. Ama yine Sinem Hanım beni psikolojik olarak çok rahatlattı. Asistandan daha öte bir kişi oldu benim için.

Şimdi bebeğim 6 aylık. Dandinimizi söyleyerek odaya gidiyoruz ve hemen mışıl mışıl uyuyoruz. Muhteşem program için Sedef ve Selen Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Sizin ailenize katılmak bir ayrıcalık. Emeklerinizin karşılığı asla ödenmez. Siz üçlü bir meleksiniz. İyi ki varsınız…

FATMA NURDOĞAN

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?