Arven AKSOY, İzmir – 5,5 Aylık

Arven AKSOY, İzmir – 5,5 Aylık

arven-aksoy-foto_1
Sizde Uykuculara Katılın

Arven AKSOY, İzmir – 5,5 Aylık

Miniğim doğumdan 2 hafta kadar sonra gaz yüzünden uyuyamamaya başladı. Tatlı tatlı memede uyuyan bebek çığlıklar atıyordu, bense saatlerce kucağımda gezdirip onu uyutmaya çalışıyordum. 1 saat uyutmak için uğraşıyordum ama o yarım saat sonra alarm kurmuş gibi uyanıyordu.

İlk 3 ay gaz yüzünden uyuyamıyor, geçecek diye bu şekilde devam ettik, ama sonra gaz geçti, naz geçmedi! Arven 4 aylıkken bile hala yarımşar saat uyuyordu ve 45 dakika uyuduğu uykularda ben mutlu oluyordum. Bu arada onu uyutmak için ne varsa denedim. Kucakta, ayakta, battaniyede, memede, hamakta, pilates topunda sallandı, ama asla uyumadı. 4,5 aylıkken artık gündüzleri iyice sorun çıkarmaya başladı. Ağlayarak uyuyup ağlayarak uyanıyor, aradaki tüm zamanı da mızmızlanarak geçiriyordu. Sürekli bir mızmızlanma…

İnstagramdan tüm uyku eğitimcilerini takip ettim. Youtube videolarını ezberledim. Teorik olarak neredeyse her şeyi bilsem de pratiğe dökemedim. Arven’i yine 2 saat uyutamadığım bir gece eşim, “Böyle olmaz. İkiniz de çok yoruluyorsunuz. Yeter. Danışmanlık almalıyız.” dedi. Sürekli aklımdan geçen, ama bir türlü cesaret edemediğim yola benimle beraber çıktı. Araştırdı ve en içine sineni, Dandini Uyku’yu önerdi. Ben de inceledim ve onları nedense daha samimi buldum. Belki de İzmir’de oldukları için :)

Sedef  Hanım’ı aradım ve durumu anlattım.  2 gün uyku günlüğü tuttuktan sonra bana planı gönderdi. O andan sonra, iş ben ve Arven’e kaldı. İlk gün dışarıdan gelen sesler kaynaklı sorunlar çıkmış olsa da, 2. gün ilk uykusunu 1,5 saatten fazla uyudu ve bu benim için inanılmazdı!

Süreç sonunda Arven’le hala bazı günler aksilik yaşasak da kızım artık uyuyor. En güzel yanı, mutlu ve gülerek uyanıyor. Uyanık zamanları keyifli geçiyor. Mızmız zannettiğimiz minnoşumuz meğer sadece yorgunmuş. Süreçte ağladı evet, ama öncesinde her uykusundan önce ve sonrasındaki ağlamalarını düşününce çok daha az ağladığını söyleyebilirim. Ayrıca ağlamalar da gittikçe azaldı. O yüzden Sedef ve Selen Hanım’lara minnettarım. Onların desteği olmasa bu kadar güçlü duramazdım. Her an ulaşabildiğim ve her soruma cevap verdikleri için tekrar teşekkür ediyorum. İyi ki sizinle tanışmışız.

ÖZGE AKSOY

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?