Aren KARABULUT, İzmir – 12 Aylık

Aren KARABULUT, İzmir – 12 Aylık

aren-aile-foto-min
Sizde Uykuculara Katılın

Aren KARABULUT, İzmir – 12 Aylık

“Kırkı çıksın, uyur!” “Üç ayı dolsun, gaz problemleri bitsin, uyur!” “Altı ay dolsun, ek gıdaya başla. Bak, karnı doyunca sabaha kadar uyur!” “Yaşını doldursun, uykunun tadını alır,  uyur!” “Memeden kesince uyur!” “Ayağında salla, bak bizler hep böyle büyüttük, o zaman uyur!” “Yanına al, anne kokusunu istiyor. Seninle birlikte yattı mı, uyur!”

Uyur, uyur, uyur, uyur… 

Acemilikten ve biraz da çaresizlikten bütün bu söylenenlere inanır, hatta hepsini uygularsınız ve bir bakarsınız ki aylar, hatta yıllar geçmiş, uyku problemi yasadığınız çocuğunuz hiç düzelmemiş. Bu söylenenler, size sadece avuntu olmuş ve sizi oyalamış.  

Biz de Aren’le uykusuz günlerimize 4. ayımızı doldurduktan sonra başladık. Gecede 7-8 kere ağlayarak uyanmalar, gündüz 20-30 dakikalık uykular, denenen bütün eski usul uyutma yöntemleri ve sonunda hüsran…

Aylar ilerleyip Aren büyüdükçe bu problemlerimiz daha da arttı. Geceleri sık sık uyandığı için ben ve Aren gece uykumuzu hiç alamadık. Gece uyuyamayan oğlum, gündüzleri de kısa kısa uyuyunca uykusunu alamadığı için bütün gün göz ovuşturan, kimsenin kucağına gitmeyen, oyun oynamayan, mızmız bir çocuk haline dönüştü. Ben ise, uykusuzluktan kafası yerinde olmayan, çocuğuna ayıracak enerjiyi kendinde bulamayan, evinin işlerini yapamayan bir anneye dönüştüm. Bu problemler Aren 1 yaşına gelene kadar hep devam etti ve biz artik ailece çok yıpranmaya başladık.

Bu uyku eğitimlerini internet ortamlarında  hep takip ediyor, araştırıyordum. Fakat bir türlü kendimi, bu eğitimlerin para tuzağı olmadığına ikna edemiyordum. Ta ki bir arkadaşımın uyuyan çocuğunun hikayesini Dandini Uyku’nun sitesinde görene dek.

Hemen Selen Hanım’la irtibata geçtik ve hazırlıklarımızı tamamlayıp eğitime başladık. Uykusuzluktan o kadar bunalmıştım ki bir an önce bu eğitimi tamamlayalım ve Aren uyusun istiyordum. Selen Hanım ve Sedef Hanım ne söylediyse, harfiyen uyguladım. Tutarlı ve kararlı davrandım, çünkü Selen Hanım’ın da söylediği gibi bu zorlu bir yol olacaktı, ama ucunda ışık vardı. Onlara inanıyordum ve güveniyordum, ama bu ışığı daha eğitimin ilk gecesinde göreceğimiz asla aklıma gelmezdi.

Evet, eğitimin ilk günü, gündüz uykularımız zor geçmişti. Ama gecesinde Aren sabaha kadar uyumuştu ve ben  ilk defa oğlumun odasına gece hiç girmemiştim. O gece yasadığım mutluluğu, şaşkınlığı hala unutamıyorum.

Şimdi artık biz uykucu bir aileyiz. Aren’i yatağına bırakıp çıkıyoruz ve o derin derin, mışıl mışıl sabaha kadar uyuyor. Güne neşeyle başlayan, mızmız olmayan, bol iştahlı, en önemlisi sağlıklı ve mutlu bir Aren olarak hayatına devam ediyor. 

Artık evimizde bir düzen var. Uykusunu alan, huzur dolu bir aile tablosu var.

Bize bu mutluluğu yaşattığı için Dandini Uyku Ailesine minnettarız. İyi ki sizi tanımışız. Bize harcadığınız emek ve zaman için sonsuz teşekkürler. Sizlerin sayesinde uyumayan bebek ve anne kalmasın. Sevgilerimle…

AYTÜL KARABULUT

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?