Alpaslan KURTULUŞ, Artvin – 13,5 Aylık

Alpaslan KURTULUŞ, Artvin – 13,5 Aylık

alpaslan-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Alpaslan KURTULUŞ, Artvin – 13,5 Aylık

Aslında, uyku eğitimi bize verilen bir eğitim. Önce bebeklerimizi yanlış yönlendiriyoruz sonra da eğitim vermeye kalkıyoruz. Halbuki; bebeğimizin hiç bir suçu yok ki… Sonra da “ağlayacak mı, ay çok ağladı” gibi bir ton şey geçiririz aklımızdan. Kimi zaman üzülürüz, kimi zaman geriliriz, kimi zaman kızarız, aslında kızılacak bir durum varsa bu bizim eserimizin sonucudur.  Çünkü nasıl alıştırırsan öyle gidiyor. Bir de kendimizi bilinçli anne babalar olarak nitelendirmiyor muyuz, ne komik… Herşeyin elimizin altında olmasına ve o kadar yazı okumamıza rağmen, iş uygulamaya gelince işler değişiveriyor. İşte insan bu noktada, doğruyu da yapsa, “acaba mı” diyor hep, bir uzmandan destek almak bu sıkıntıyı ortadan kaldırıyor. Yanlış mı yapıyorum, doğru mu ilerliyorum diye bocalamamak için en iyisi bu.

Gelelim Alpaslan’a… Biz, doğduğundan beri hiç emzik kullanmadık, emzik yerine beni kullandı kendisi. Zamanla, emzirmek uyutmaya yetmez oldu, bu sefer hem ayakta sallanarak, hem emzirerek uykuya dalmaya başladı. Gördük ki, bunun sonu yok, ekle ekleyebildiğin kadar…

İlk bebek, ilk heyecan, yepyeni hiç tanışmadığınız bir duygu, insan o anları mutlulukla geçirirken, öpüp koklayıp koynunda uyuturken, “aman bebeğim” deyip üstüne titrerken, her tepkisine hemen cevap verirken, bir de bakmışsınız ki birtakım şeyler alışkanlık olmuş da almış başını gidiyor. Değişmeyen tek şey, değişimdir unutmayalım!

Siz de, bebeğiniz de güzel uykular hak ediyorsunuz. Tavsiyem; en baştan doğru bir şekilde ilerlemeniz. Geç kaldığınızı düşünmeyin sakın! Ne kendinizi ne de bebeğinizi daha fazla uykusuz bırakmayın! Evet, zorlu bir 2 hafta geçirdik, kabul. Ama şöyle düşünün, sadece 2-3 hafta zorlanacaksınız, sonrasında hem siz rahat edeceksiniz, hem de bebeğiniz rahat edecek.

Şimdi çok şükür gayet iyiyiz. Düzensiz hiçbir şey olmuyor. Bizim düzenimiz vardı aslında, günde 2 kere uyurduk ama geceleri 4-5 kez kalkardık.  Bir yerlerde yanlış yapıyormuşuz ki geceleri kalkmaya devam ediyordu Alpaslan. Zayıf bir bebeğim olduğu için acıkıyor diye kıyamıyordum, o yüzden emziriyordum. Meğerse, bu uyanmalar acıkma değilmiş. Selen ve Sedef Hanım’la ilk konuşmamızda, “bebeklerin eğitimin ilk gecesinden itibaren uykularının düzene girdiği doğru mu” diye sormuştum. Evet, olabiliyor her bebek farklı demişlerdi. Bizde ise gerçekten öyle oldu, ilk geceden itibaren büyük bir değişim yaşadık, inanamadım açıkçası. Gece uykuları hemen düzene girerken, gündüz uykuları sıkıntılıydı ama o da düzene giriyor zamanla. İşin zorlu kısmını atlattık, mezun olduk, darısı sizlerin başına 🙂 Herkese iyi uykular, sevgiler.

                                                                                                                          MERVE KURTULUŞ

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?