Alparslan KARA, Bilecik – 4,5 Aylık

Alparslan KARA, Bilecik – 4,5 Aylık

alparslan-foto-3
Sizde Uykuculara Katılın

Alparslan KARA, Bilecik – 4,5 Aylık

Aslına bakarsanız her anne ve babanın yaşadığı şeyleri yaşadık biz de. 4,5 aylık olana kadar bebeğimizi şefkatle sarmaladık, o ne isterse onu yaptık. Gazlı bir bebekti çünkü. Aman ağlamasın, uyusun diye her şeyi yaptık sizin de yaptığınız. Kurtuluş ararken hamak beşik keşfettim bir gün. İlk günler işe yaradı. Tamam artık rahatladık diye düşünmeye başladık. Zaman geçtikçe öyle olmadığını oğlumuz gösterdi bize tam manasıyla.

Biz oğlumuzu günde 3-4 saat uyutmaya uğraşırdık okuduklarımızdan yola çıkarak. Oğlum bunların hepsinde sallanmak isterdi. Durduğumuz anda açardı gözlerini. Geceleri de minimum 8-10 kere uyanırdı. Eşimle “idare ederiz, bir bebeğe bakarız” dedik ama zamanla mutsuz bir anne olmaya başlamıştım. Bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyordum.

Dandini Uykuyu tesadüfen gördüm. Yazılanlara baktım. Araştırdım. Kafam acabalarla, olur mu ki sorularıyla doldu. İnanamıyor çünkü insan doğal olarak. Eşimle konuştum ve desteğini aldım. Karşı çıkanlar oldu çevremizde. Ufacık çocuk, gazı var, biraz daha hareketlenince yorulur ve uyur, yapısı böyle, uykuyu sevmiyor gibi birçok şey söylendi. Ama lafların bana bir yardımı olmadığı için kararlıydım. Selen Hanım ve Sedef Hanım’la konuştuk. Rahatlattılar beni, süreci anlattılar. Onların destekleri ve benim motivasyonumla beraber zorlu bir süreç başladı. Dayanamadığım, benim de onunla ağladığım zamanlar oldu, ama Selen Hanım ve Sedef Hanım’ın desteğiyle ve eşimin de yanımda olmasıyla ilk günler su gibi geçti.

Artık kendi kendine uyuyan, geceleri uyansa da kendi kendine yeniden dalan, uykuları düzenli bir bebeğimiz oldu. Selen Hanım ve Sedef Hanım’a çok teşekkür ederiz gerçekten. İyi ki gördüm onları…

MELİKE KARA

 

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?