Ali Osman TERZİ, İstanbul – 8,5 Aylık

Ali Osman TERZİ, İstanbul – 8,5 Aylık

aliosmanterzi_2
Sizde Uykuculara Katılın

Ali Osman TERZİ, İstanbul – 8,5 Aylık

Uyku Ali Osman ve bizim için başından beri problemli olmuştu. Ama bunda benim tecrübesiz anne olmamın da payı büyüktü. “Bebekler düzen sever” kilit cümle buydu ama ben bu düzeni bir türlü kuramıyor nasıl kuracağımı da bilmiyordum. Çevremdeki herkes zamanla düzeleceğini söylese de, aksine düzelmiyor daha da kötüye gidiyordu. Başlarda beşikte sallanarak uyuyan bebe, daha sonraları memeye döndü ve uyanmaları gece 6-7 kereyi bulmaya başladı. Bu durum, tabii ki bebesine tek başına bakmaya çalışan her anne gibi benim içinde çok zordu. Uykusuzluk öfkeye neden oluyordu. Ama sakın yanlış anlaşılmasın, bebeye karşı öfke değil, kendime (beceriksizliğime) ve çevremdekilere karşı öfke, özellikle de eşime karşı. Bu süreçte okuduklarım, Ali Osman’ın bu kadar sık uyanma nedeninin destekle uyumak olduğunu söylüyordu. Kararımı verdim. Artık Ali Osman’ın bir düzeni olmalı ve desteksiz uyumalıydı. 

Yaptığım araştırma sonucunda, Selen Hanım’la tanıştım ve ilk konuşmada bana “eğer sizin için hazırladığımız plana uyarsanız Ali Osman uyur ve düzeni bozulsa bile (diş, hastalık vs) tekrar toparlanır” dedi. O kadar kendinden emin ve kararlı konuştu ki, eşimin isteksiz tutumuna karşın eğitime başladık. İyi ki de başlamışız… Eğitimin 3. Gecesi Ali Osman uyandı ve eşim, “yanına gitmene gerek yok, o kendi kendine uykuya dönebilir” dedi ve ben şok oldum. (Ali Osman 3 dakika sonra uykuya döndü.)

 Ali Osman 10 aylık şimdi ve benim bu annelik sürecinde aldığım en doğru karar, uyku eğitimi vermek oldu. Selen Hanım’ın dediği gibi eğitim sonrası hastalandık ama düzenimizi kısa sürede toparladık. Sonuç olarak, uykuyu çözemiyorsanız sevgili anneler çok dert etmeyin, kendinize yüklenmeyin ve bu işi iyi yapan, kendine güvenen insanlardan yardım alın. Bana bu süreçte yardımcı olan Selen ve Sedef Hanım’a çok teşekkür ederim. Uyku, her bebeğin ve ailenin ruh ve beden sağlığı için çok önemli, biz artık uyuyoruz ve mutluyuz… Herkese de bol uykular diliyoruz.

 NEZAHAT TERZİ

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?