Ali Ateş DIRMIKCI, İstanbul – 5,5 Aylık

Ali Ateş DIRMIKCI, İstanbul – 5,5 Aylık

ali-ates-dirmikci-aile-foto
Sizde Uykuculara Katılın

Ali Ateş DIRMIKCI, İstanbul – 5,5 Aylık

Ali Ateş, doğduğu günden beri memede uyuyan ve hiçbir zaman derin uyumayan bir bebekti. Yenidoğan olduğu için, ilk 3 ay bittikten sonra normale döner diyerek direndim. 4. aya geldik, hatta ortalarına, ama oğlum memede uyuyup memeyi çekince uyanan ve gecelere kadar ayakta, uyumayan bir bebek oldu. Gece uyanıp sabaha kadar ayakta olan, uyutmak için saatlerce kanguru ile sahilde yürüyen, dışarı sadece oğlunu uyutmak için çıkan bir anne oldum. Bebek arabası ile gidiyorsam tırtıklı yol arıyordum. Artık ben bedenen ve ruhen  yorgun düştüm. Oğlum kilo da alamıyordu. Sürekli ağlayan ve huysuz bir bebek oldu. Herkes “6. ayına gelsin düzelir”, “Yok aç olduğu içi uyumuyor mama ver”, “Memede uyutmaya alıştırmışsın”, daha neler neler… Artık çocuğum uyumuyor demek bile istemiyordum. 

Uyku eğitimini hep düşündüm, ama güvenli bağlanma zedelenir, pedagoglar önermiyor şeklinde bir sürü yazı olunca durdum. Ama sonra, bu düzenin de böyle gitmeyeceğini anladım. Tanıdığım biri Dandini Uyku’yu önerdi. Ben biraz araştırıp Selen Hanım ile görüştüm. Eğitime başlamamız biraz yılan hikayesine döndü ama sonunda başladık.

İlk gün oğlum çok ağladı. Hatta ben de ağlayarak Selen Hanım’ı aramıştım. Telefonun ucunda beni sakinleştirdi. Bunların normal olduğunu, geçeceğini söyledi ve öyle de oldu. İlk gün zordu, ikinci gün biraz daha iyiydi, üçüncü gün, dördüncü gün derken oğlum hemen mezun oldu. Tabii biz ana-oğul hiç istemesek de, her şeyin bir sonu vardı. Şimdi geceleri aralıksız uyuyan, gündüz uykularına da yavaş yavaş alışmaya başlayan bir oğlum var. Bu fikir için beni cesaretlendiren İlknur Ablama, bütün eğitim boyunca yanımda olan anneme, sorgulamayıp beni destekleyen sevgili görümcem Gizem’e ve arkadaşlarım Betül ve Senem’e çok teşekkür ederim.

Ama en çok bu sürecin her anında beni hiç yalnız bırakmayan, hep yanımda olan Selen Hanım ve Sedef Hanım’a, güzel bir iş çıkaran Dandini Uyku Ailesine sonsuz teşekkürler. Mutlu anne mutlu bebektir. Biz bunu eğitim ile gerçekten başardık.

CEREN MUTLU DIRMIKCI

Diğer Dandini Uykucularımız

Bebeğiniz uyumuyorsa çözüm Dandini Uyku Danışmanlığı’nda.

Danışmanlık Paketlerimiz

Siz & bebeğiniz için yeterli ve kaliteli uyku ihtiyaçtır.

Bu program, Dandini Programına ilave olarak eğitime başladığımız ilk günün ilk uyku seansında, GÖRÜNTÜLÜ olarak…

0 – 5 yaş aralığında olup kendi kendine uyumayı bilmeyen, sık uyanan ve tekrar uykuya dönmek için emzirilme, pışpışlanma…

İletişime Geç
İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?